Foto: Pexels

Vedci vkladali do tohto signálu veľké nádeje.

Vedci konečne vysvetlili záhadný signál, ktorý našli pri hľadaní mimozemského života a o ktorom si mysleli, že by mohol pochádzať z inej civilizácie. Informuje portál Independent.

Záhadný signál zachytili teleskopy ešte minulý rok a odborníci sa domnievali, že pochádza z okolia hviezdy Proxima Centauri, okolo ktorej by mohol existovať mimozemský život. Zatiaľ sa totiž pri nej nachádzajú dve potvrdené planéty: Proxima Centauri B a Proxima Centauri C.

Veľké sklamanie

Odkedy sa signál objavil, desiatky odborníkov sa predbiehali v tom, kto ho skôr rozlúšti. Až teraz sa ale zistilo, že s najväčšou pravdepodobnosťou pochádza, žiaľ, zo Zeme. Potvrdil to aj portál Nature Atronomy.

Ilustračná foto: Pixabay

Ruský miliardár Yuri Milner, ktorý financuje odvážny projekt na hľadanie stôp inteligentných foriem komunikácie mimozemského pôvodu však tvrdí, že aj napriek sklamaniu ide o veľký krok vpred pri jeho projekte.

“Zmysel tohto výsledku je v tom, že hľadanie civilizácií mimo našej planéty je teraz vyspelou a prísnou oblasťou experimentálnej vedy,” povedal. Pravdou však je, že podobné signály sa objavujú pomerne často a v drvivej väčšine prípadov ide o falošný poplach. Tomuto konkrétnemu ale dávali vedci veľkú šancu. Hľadanie mimozemskej civilizácie ale pokračujuje a nikto sa nevzdáva.

0
Uložiť článok
Komentovať