Pri obhliadke priestorov sa zistilo, že záhradný domček bol podoprený oceľovými nosníkmi. To bol hlavný ukazovateľ, kam sa potom vyšetrovanie začalo uberať. Na základe údajov od meteorológov sa zistilo, že v tej dobe sa v tejto oblasti prehnala silná búrka.

Pixabay

Vyšetrovatelia napokon všetko spojili dohromady a celú záhadu objasnili. Blesk z búrky udrel do záhradného domčeka a cez nosníky prešla elektrina až k podlahe. Odtiaľ elektrický prúd pokračoval a prešiel cez kovové náradie a podpery. Potom prúd v mihnutí oka prešiel mužovi cez ľavú nohu, cez srdce a vyšiel von cez pravý palec. To spôsobilo mužovi okamžitú smrť a popáleniny, ktoré nie sú bežné pri požiaroch, ale pri zásahu elektrickým prúdom.

Muž tak nešťastne zomrel na smrť zasiahnutí bleskom, aj keď nie bežným spôsobom. To len dokazuje, že pred bleskami nie sme niekedy v bezpečí a to ani vo vnútri domu.

Podľa amerických štatistikov je šanca zasiahnutia bleskom 1:1 042 000. Smrť opisovaná v článku má ale ešte menšiu pravdepodobnosť, že vôbec nastane. V skutočnosti, toto je prvý zaznamenaný prípad takéhoto druhu. Takže aj ak ste amatérski majstri či zámočníci, aj v takom prípade je riziko že sa vám niečo takéto stane veľmi, ale skutočne veľmi nízke. Takže nemajte žiadne obavy.

Pozri aj: 10 neuveriteľných príbehov ľudí z histórie, ktorí mali väčšie nešťastie, ako si len viete predstaviť

interez.sk (Matej Mensatoris), iflscience.com

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )