unbelievable-facts

Matej Mensatoris / / Série
Nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch. Dôkazom toho sú príbehy týchto ľudí, ktorým život dal poriadnu facku.

Bez ohľadu na to či v osud veríte alebo nie, ľudia ktorých vám predstavíme v dnešnom článku môžu na svoj osud oprávnene nadávať. Teda aspoň tí, ktorí ešte žijú. Niektoré príbehy, ktoré vám dnes opíšeme sú smutné a iné až absurdne smiešne, no rozhodne by ste sa nechceli nachádzať v koži asi ani jedného z týchto ľudí. Ak si myslíte, že práve vy ste tá osoba, ktorej sa smola neustále lepí na päty, skúste sa porovnať s týmito osobami a sami určite zhodnotíte, že nie ste na tom najhoršie. 

Nešťastný tvorca saxofónu

independent
independent

Adolphe Sax bol už odmala obklopený hudobnými nástrojmi. Jeho otec bol totiž návrhár hudobných nástrojov a povolanie takpovediac zdedil. Jeho najväčším životným úspechom bol samozrejme vynález saxofónu, ktorý však úspech zožal až po Saxovej smrti. Saxa však celý život sprevádzali nepríjemné udalosti. V detstve sa mu podarilo vypiť rozriedenú kyselinu sírovú, spadol z budovy hlavou na kameň, v rukách mu vybuchol strelný prach, spadol na rozpálený plech, nešťastne ho trafila dlažobná kocka do hlavy a takmer sa utopil v rieke. Nič z toho ho nezabilo, zomrel na rakovinu úst v totálnej chudobe a zadĺžený po uši.

Ľudský bleskozvod

picssr, imgfave
picssr, imgfave

Walter Summerford bol športovec, čo pravdepodobne zvyšovalo jeho šance aby ho trafil blesk, keďže často športoval vonku za každého počasia. Dokopy ho trafil blesk až 3-krát. To síce nie je najviac, keďže muž s menom Ray Sullivan bol bleskom počas života zasiahnutý až 7-krát. Čo ale robí Summerforda slávnym je, že po štyroch rokoch ako zomrel do jeho hrobu udrel blesk, a tak sa stal jediným mužom ktorého počas života zasiahol blesk 3-krát a raz ho trafil, keď už bol po smrti.

Zlý obchod

cnn
cnn

Ronald Wayne je so Stevenom Wozniakom a Stevom Jobsom známy ako spoluzakladateľ spoločnosti Apple, ktorý dokonca vytvoril aj prvé logo spoločnosti. Wayne ale nedokázal spolupracovať s Jobsom, vadila mu jeho tvrdohlavosť a manipulatívnosť a preto svoj 10 %-ný podiel v Apple predal za 800 dolárov. Keby to neurobil, teraz by mal jeho podiel hodnotu približne 35 miliard dolárov. Ronald Wayne však tvrdí, že svoje vtedajšie rozhodnutie neľutuje.

Prekliata lotéria

en.sae
en.sae

Costis Mitsotakis bude asi do konca života nenávidieť lotérie. V malej španielskej dedine sa spoločne celá dedina zbierala na žreby do vianočnej lotérie. Costis ale zabudol dať približne 4 libry za lístok. Ako asi tušíte, dedinčania lotériu vyhrali, a tak si všetci prilepšili približne o  83 tisíc libier. Všetci až na Costisa…

„Vysoká“ kaucia

nydailynews
nydailynews

Aitabdel Salem nie je žiadne neviniatko. Keď kradol v obchode, snažil sa ho zastaviť policajt a Salem ho napadol. Súd Salema odsúdil a kauciu stanovil na 25 tisíc dolárov. Sudca ale tiež stanovil kauciu dva doláre za ďalšie menšie priestupky, ktoré Salem vykonal. To ale právnik Salemovi zabudol povedať, a tak Salem strávil vo väzení 5 mesiacov, pričom mu stačilo zaplatiť dva doláre a bol by na slobode.

Klamať sa neoplatí

alexnoudelman
alexnoudelman

Na Denisu Rossiovú sa obrátilo veľké šťastie. Aspoň tak to pôvodne vyzeralo. Vzťah s manželom bol na bode mrazu a uvažovala o rozvode. No zrazu sa jej podarilo v lotérií vyhrať 1,3 milióna dolárov. Problém bol však v tom, že výhru získala ešte počas manželstva, no ona sa rozhodne nemala chuť o výhru s manželom deliť. Všetko preto tajila, avšak lož má krátke nohy. Keď sa chybou korešpondencie dostala správa o výhre až k už rozvedenému manželovi, ten neváhal a podal žalobu na súd. Ten uznal nárok manžela na výhru a ako trest za podvod musela Denisa odovzdať svojmu manželovi celú výhru.

Nebeský úder

unbelievable-facts
unbelievable-facts

V roku 1954 Ann Hodgesová trávila úplne bežné popoludnie vo svojom dome. Zrazu niečo prerazilo strop jej domu a trafilo ju to do boku. Pri následnom vyšetrovaní sa zistilo, že to čo ju trafilo bol meteor. Takéto niečo je extrémne nezvyčajné a tento prípad je jediným zdokumentovaným, keď meteor zasiahol človeka.

 Hurikánové nešťastie

 businessinsider
businessinsider

Melanie Martinezová je rodáčka z americkej Louisiany. Tento štát je ale známy svojimi zničujúcimi hurikánmi. To na vlastnej koži pocítila aj Melanie, ktorej hurikány v priebehu päťdesiat rokov až 4-krát zničili dom. Keď svoj príbeh rozpovedala v televízií, vytvorila sa zbierka a Melanie dostala 20 tisíc dolárov na opravu svojho domu. Tie aj tak investovala. No nebolo jej to nič platné, keďže nasledujúci hurikán s menom Isaac jej opäť dom zrovnal so zemou.

Zlodej dažďovej vody

anydisaster
anydisaster

Gary Harrington robil to, čo robia aj na Slovensku tisíce ľudí pri svojom dome. Aby nemusel míňať vodu z vodovodu na závlahu svojej záhrady, dal si na svoj pozemok nádrže a do nich zachytával dažďovú vodu. Avšak v oblasti kde býval platil stále starý zákon, ktorý hovoril, že všetka voda na tomto území patrí štátu. Bol teda obvinený z nezákonného odberu vody a odsúdený na 30 dní väzenia a pokutu 1500 dolárov.

Za dobrotu na žobrotu

astrolabio
astrolabio

To si môže hovoriť Debbie Stevensová, ktorá keď sa dozvedela, že je šéfka je ťažko chorá, neváhala jej pomôcť. A že to bola pomoc, veď Debbie ochotne svojej šéfke Jackie Bruceovej darovala jednu obličku. Po operácií sa však Debbie dlho zotavovala, veď odobratie jedného orgánu je predsa veľký zásah do organizmu. Pre to ale jej šéfka veľké pochopenie už nemala a vadilo jej, že sa Debbie zotavuje nejako dlho. Rozhodla sa teda, že najlepšie bude sa takéhoto neproduktívneho zamestnanca zbaviť a Debbie zo svojej firmy  vyhodila.

Ktorý osud vás najviac zaujal?

interez.sk (Matej Mensatoris), unbelievable-facts.com


Komentovať (0)