Pixabay

Skúste si tipnúť, ako muž zomrel. Ak na to neprídete, nemusí vás to mrzieť. Táto smrť je totiž prvá svojho druhu.

Určite ste si všimli, že vám pravidelne prinášame rôzne ľahšie, či mierne náročné hádanky, ktoré ste si tak, ako aj my, veľmi obľúbili. Tieto hádanky však takmer vždy vychádzajú iba z fikcie či z predstáv a neodrážajú realitu. No hádanky nám dokáže pripraviť aj sám život a práve tieto hádanky patria medzi tie najnáročnejšie. Keď boli požiarni experti a vyšetrovatelia zavolaní k zhorenému domu, ihneď začali pátrať po príčinách požiaru. Vo vnútri žiaľ našli aj mŕtve telo muža. No stopy po popáleninách na ňom ich vyviedli z miery a začali pátrať, čo to vlastne muža zabilo.

Ako bolo uvedené v Americkom magazíne súdneho lekárstva a patológie, 53 ročný muž ležal na podlahe záhradného domčeka, či dielne, medzi dvomi kovovými lavičkami, ktoré používajú domáci majstri. Nebola tam však žiadna známka, že by nastal elektrický skrat alebo porucha, ako ste sa možno teraz zamysleli.

Spočiatku vyšetrovatelia uvažovali nad tým, že požiar vznikol v nejakej inej časti domu a muž sa sem prišiel schovať či nájsť niečo, čím by požiar uhasil. Nikto okolnostiam, ktoré smrti predchádzali veľmi nerozumel. Potom si ale forenzní vyšetrovatelia na univerzite v Janove všimli niečo zvláštne, čo nakoniec pomohlo objasniť celú záhadu okolo smrti muža.

Zistili, že viac ako 70% tela muža bolo spáleného “inak” ako by sa pri požiari predpokladalo. Zvláštne popáleniny boli zaznamenané na ľavej nohe, a tiež na mužovom pravom palci. Niektoré časti tela zase neboli vôbec zasiahnuté popáleninami, čo vyšetrovateľov neustále miatlo.

Aký bol dôvod mužovej smrti?


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )