Podvodníci vylákali od 92-ročnej dôchodkyne z Trnavy pod falošnou legendou 25-tisíc eur. Peniaze vložila do tašky a následne hodila do smetnej nádoby pred domom.
Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Veronika Dachová. Dôchodkyni najskôr zatelefonoval údajný poštový kuriér, ktorý jej oznámil, že jej bude doručený balík pre seniorov. Počas hovoru zisťoval, akú vysokú hotovosť má doma a či je sama. O niekoľko minút neskôr mala ďalší hovor.
Peniaze vložila v igelitovej taške do koša
„Osoba sa jej predstavila ako príslušníčka polície, ktorá využila jej dôverčivosť a menšiu opatrnosť spôsobenú pravdepodobne jej vysokým vekom a oznámila jej, že registrujú podvodníkov, ktorí pod zámienkou doručenia balíka okrádajú seniorov. Následne jej dala pokyn, aby svoje peniaze vložila do tašky a následne vyložila do smetnej nádoby pred dom,“ dodala hovorkyňa.
Počas predošlých dvoch dní prijala polícia 11 hovorov z okresu Trnava a desať hovorov z okresu Galanta, v ktorých seniori informovali o činnosti podvodníkov. K vyplateniu sumy prišlo v jednom prípade. Polícia vyzýva ľudí na opatrnosť.
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje













Nahlásiť chybu v článku