Reprofoto: Roksana Panashchuk

Rozsah ľudskej krutosti dokáže zakaždým šokovať.

Dôkazom je tuleň, ktorého ubili turisti na jednej z kazachstanských pláži do bezvedomia. Urobili tak preto, aby sa s ním deti mohli pohodlne odfotiť.

Na tuleňa zaútočili palicami a kameňmi

Ako informuje portál LADBible, na jednej z kazachstanských pláží sa turisti uchýlili k neuveriteľne krutému činu,. Do bezvedomia ubili tuleňa len preto, aby sa s ním deti mohli pohodlne odfotiť. Šokujúca udalosť sa odohrala na brehu Kaspického mora neďaleko dediny Kuryk. Tuleň sa previnil len tým, že priplával blízko k brehu. Skupina mužov na neho následne zaútočila palicami a kameňmi. Ďalšia skupina ľudí sa krutej bitke prizerala, nikto však nezasiahol, aby nezmyselné týranie zvieraťa zastavil.

Muži pokračovali v brutálnej bitke dovtedy, kým tuleň napokon neupadol do bezvedomia. Následne ho vytiahli na súš, aby sa s ním deti mohli odfotiť. Keď už mali turisti dostatok fotografií a zábavy, hodili tuleňa ešte stále v bezvedomí späť do vody. Nie je známe, či zviera prežilo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Я ХЕРЕЮ ПРОСТО!!! ⠀ Неужели у людей полное отсутствие мозгов??? ⠀ Если животное подошло к вам так близко, значит оно доверяет!!! Как можно смотреть, как толпа закидывает беззащитное животное камнями, которое ничего вам не сделало и ржать??? ⠀ Я не знаю как нужно воспитывать детей в семье, чтобы для них это было НОРМАЛЬНЫМ! ⠀ Когда же мы уже поймём, что нужно ценить и беречь каждое существо на планете? Какой ещё болячкой нас нужно ударить, чтобы понять, что милосердие и сострадание должны быть во главе?

Príspevok, ktorý zdieľa ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀ ⠀𝓨𝓮𝓿𝓰𝓮𝓷𝓲𝔂𝓪 𝓜𝓾𝓴𝓪𝓼𝓱𝓮𝓿𝓪 (@pe4enyushkaaa),

Páchateľom hrozí väzenie

Ako informuje portál Daily Mail, nejde ani zďaleka o jediný prípad. V ten istý týždeň sa odohral ďalší incident len niekoľko kilometrov od Kuryku v meste Aktau. Ľudia zaútočili palicami a kameňmi na mláďa tuleňa po tom, čo sa priblížilo k brehu, podobne ako v prípade, ktorý sa odohral pri Kuryku.

Aj keď v týchto prípadoch zvieratá na turistov neútočili, v budúcnosti sa to môže zmeniť a zvieratá budú agresívnejšie. Tulene sú totiž priateľské a k ľuďom sa zvyčajne priblížia zo zvedavosti. Len výnimočne sa môže stať, že tuleň pohryzie človeka plávajúceho vo vode. Ak sa páchateľov podarí dolapiť, hrozí im dva roky za mrežami.

LADBible, Daily Mail
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )