Foto:Kelly Burbage/Facebook

Mnohým ľuďom video pripomína film Sharknado.

Video s dravým vtákom, ktorý vo svojich pazúroch nesie rybu podobnú žralokovi, sa stalo virálnym a zdieľa sa po všetkých sociálnych sieťach. Mnohým ľuďom takisto pripomenulo kultový sci-fi film Sharknado.

Prekvapení návštevníci pláže

Podľa CBS bolo video natočené na Myrtle Beach v americkom štáte Južná Karolína minulý týždeň, uvádza portál Science Alert. Na ňom sa nachádza veľký dravý vták, ktorý drží v pazúroch veľkú rybu. Tá náramne pripomína žraloka. Návštevníci pláže boli z bizarného výjavu značne prekvapení.

Dohady o tom, aké zvieratá sú na videu

Podľa uverejneného tweetu bolo video nasnímané zo 17. poschodia budovy miestnou obyvateľkou a tá ho umiestnila na Facebook. Video videli desiatky milióny ľudí a navrhli, že vták by mohol byť kondor, ďalší ľudia vraveli, že ryba nebude žralokom.

Odborníci tvrdia, že vták bude pravdepodobne kršiak rybár či orliak morský. Ryba bude pravdepodobne elops z triedy lúčoplutvovcov alebo ryba scomberomorus maculatus, označujúca sa tiež ako atlantická španielska makrela.

Jedno je isté. Mnohí diváci označujú podobnosť videa s filmom Sharknado, čo je už klasická filmová séria, v ktorej žraloky neplávajú v moriach a oceánoch, ale kvôli meteorologickej anomálii pršia na ľudí na súši.

1
Uložiť článok
Komentovať