Osobitný vyslanec amerického prezidenta Steve Witkoff v stredu pricestoval do Moskvy, kde má s dosiaľ neznámymi zástupcami ruského režimu rokovať o vojne na Ukrajine a lehote šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa na uzavretie prímeria.
TASR o tom informuje podľa správ agentúr Reuters, AFP a TASS. Podľa ruskej tlačovej agentúry TASS Witkoffa na moskovskom letisku Vnukovo privítal osobitný vyslanec ruského prezidenta Vladimira Putina pre investičnú spoluprácu Kirill Dmitrijev.
Witkoff sa do Ruska vracia opakovane, stretol sa už aj s Putinom
Americký prezident 14. júla v Bielom dome vyjadril nespokojnosť s Putinom a varoval Moskvu, že ak neukončí konflikt na Ukrajine do 50 dní, uvalí na jej obchodných partnerov clá na úrovni 100 percent. Neskôr túto lehotu skrátil na desať dní, ktoré uplynú v piatok.

Witkoff sa naposledy osobne zúčastnil na rokovaniach v Rusku 25. apríla v Moskve a predtým 11. apríla v Petrohrade. Oba razy sa Trumpov vyslanec stretol aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Witkoff je v Rusku od začiatku tohto roka už po piaty raz.
Pri natáčaní Priateľov strčil jazyk do úst Rachel a Monike. Jean-Claude Van Damme si vyslúžil prezývku „Van Zúfalec“
Kričal, že nechce zomrieť a vbehol do lesa: Zmiznutie Larsa Mittanka v Bulharsku sledujú milióny ľudí, hľadajú ho už 11 rokov
Namiesto 40 € vám stačí aj 7 €: Boli sme v Chorvátsku mimo hlavnej sezóny. Ceny pri tomto klesali, máme pre vás tajné tipy
Skutočná pravda o Matke Tereze: Chorým nedávala lieky, chcela, aby trpeli. Rakovinu tíšila maximálne aspirínom
Lenka žije v Turecku: Priemerný mesačný plat je tu 800 až 1 000 eur. Turci sú majstri manipulácie a chronickí klamári
Bol jeho veľkým rivalom, Teslu podviedol a vysmial. Thomas Edison je však právom jeden z najlepších vynálezcov histórie
Veľké československé tajomstvo: Sovieti si v záhadných skladoch ukryli jadrové zbrane, projekt Javor mal kľúčovú úlohu
Český zdravotník brutálne zavraždil 7 pacientov: Obetí môže byť viac, takto heparínový vrah vysvetlil svoje konanie
Okúpete sa vo vode teplej až 42 °C: Len 86 minút od našich hraníc nájdete termálne kúpele, ľudí naštvali jednou vecou
V 90. rokoch sfanatizoval Slovákov: Aj keď bol drahý, ľudia sa ho nevedeli nabažiť. Úspech McDonaldu už nenapodobnil nik












Nahlásiť chybu v článku