Herečka napokon iniciovala konzultáciu so scenáristkou Melissou Mathison a producentkou Kathleen Kennedy. Výsledkom diskusie bol kompromis, pri ktorom zostala scéna zachovaná, no vizuálne upravená tak, aby nepôsobila nevhodne. Plachta bola vo výslednej verzii filmu vytiahnutá vyššie, po lopatky, čo bolo pre Wallace akceptovateľné.
Film, ktorý mal dušu
Dee Wallace sa zároveň v podcaste podelila aj o ďalšie zákulisné zážitky z natáčania. Spomenula si na Drew Barrymore, vtedy len sedemročnú herečku, ktorá už ako dieťa pôsobila výnimočne cieľavedome. Podľa Wallace bolo zrejmé, že Barrymore má potenciál stať sa významnou osobnosťou v brandži. Zároveň priznala, že už pri prvej projekcii filmu cítila, že E.T. bude výnimočný. Reakcia divákov a silné emócie, ktoré film vyvolal, boli podľa nej jasným dôkazom, že E.T. nie je len obyčajné sci-fi. Príbeh sa ľudí naozaj dotýkal a išiel hlbšie, než sa pri takomto žánri bežne čaká.
Neviditeľné rozhodnutia, ktoré formujú klasiku
Aj keď sa táto scéna vo filme nakoniec neobjavila v pôvodne navrhovanej podobe, rozhodnutie herečky Dee Wallace ukazuje, aké dôležité je citlivo pristupovať k tvorbe filmov určených celej rodine. Práve vďaka takýmto zákulisným rozhodnutiam a diskusiám zostáva E.T. dodnes synonymom nevinnosti, priateľstva a nadčasového filmového zážitku.
Nahlásiť chybu v článku