Opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva koaličnú stranu Hlas-SD, aby žiadala rekonštrukciu vlády. Odísť by podľa PS mala najmä ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS) a minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD).
Na tlačovej konferencii o tom informovali predseda PS a podpredseda Národnej rady (NR) SR Michal Šimečka a podpredsedníčka PS Zora Jaurová.
Žiadajú zmenu
Výmena dvoch ministrov súčasnej vlády je podľa Šimečku aj v záujme Hlasu-SD. Tvrdí, že voliči tejto vládnej strany nesúhlasia s nižšími trestami, ktoré priniesla novela trestných kódexov z dielne Ministerstva spravodlivosti SR, ani s krokmi Šimkovičovej v oblasti kultúry.
„Stále máte možnosť zapísať sa do dejín inak, než len ako slepé črevo strany Smer-SD. Stále môžete ukázať, že vaša existencia v tejto koalícii má zmysel. Myslím, že aj vaši voliči očakávali od strany Hlas-SD v tejto koalícii, že bude hlasom zdravého rozumu. Že bude brzdiť a tlmiť tie najhoršie impulzy napríklad z dielne Slovenskej národnej strany,“ apeloval na koaličných politikov Šimečka.
Podľa Jaurovej poslanci Hlasu-SD s krokmi ministerky Šimkovičovej v oblasti kultúry nesúhlasia, no napriek tomu za ne hlasujú. Jaurová ich vyzvala, aby vo štvrtok prišli na mimoriadne zasadnutie parlamentného výboru pre kultúru a médiá, na ktorom chcú opoziční poslanci diskutovať o odvolaní riaditeľa Slovenského národného divadla Mateja Drličku a riaditeľky Slovenskej národnej galérie Alexandry Kusej.
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne









Nahlásiť chybu v článku