Niektoré prípady môžu pôsobiť už na prvý pohľad celkom bizarne, no napriek tomu, sa naozaj stali. O to horšie je, ak sú ich obeťami nevinné zvieratá. A toto je jedným z nich.
Tento príbeh sa odohral v Palm Bay na Floride. 88-ročný Ezra James sa obával, že ho medvedík čistotný, ktorý mu ukradol a chcel zjesť mango, uhryzne a nakazí besnotou. Rozhodol sa teda podniknúť radikálne riešenie. Namiesto toho, aby sa zvieratko pokúsil nejako odohnať, tak ho chytil do kovovej klietky, polial benzínom a zapálil.
Police: Florida man, 88, burns raccoon over eating mangoeshttps://t.co/uBd8GYyNwc pic.twitter.com/6UJxJ1zcsa
— WBRZ News (@WBRZ) August 20, 2018
Jedna zo susediek zbadala, čo James robí so zvieraťom a zavolala tak políciu. Keď prišli, boli nútení horiace zviera zastreliť, aby ho zbavili utrpenia. Muža za tento bezcitný čin neminul trest. „Ako 88- ročný musím ísť prvýkrát do väzenia,“ povedal James pre WKMG. „Nikdy v živote som nikoho nezabil.“
James bol prepustený z väzenia 17. augusta po tom, čo zaplatil kauciu v prepočte vyše 1700 eur. Navyše na ženu, ktorá na neho zavolala políciu adresoval pár urážok. Je totiž toho názoru, že sa nemá prečo za svoje činy ospravedlňovať. „Je to len moja vec. Ostatní sa do toho nemajú čo starať.“
Florida man, 88, burns raccoon over eating mangoes, police say https://t.co/pUZtDLOLWP pic.twitter.com/11bqGNpS5D
— WPLG Local 10 News (@WPLGLocal10) August 18, 2018
Nancy Gillová, jedna zo susediek povedala, že by takýto krutý čin od Jamesa nikdy nečakala. „Nikdy by som nepovedala, že to dokáže naozaj urobiť.“ Ďalšia suseda Ana DeJesus tvrdí, že to James urobil, pretože trpí mentálnymi problémami.
Tento prípad však nie je vôbec vo Floride ojedinelým. 7. augusta bol Sean Booth zatknutý rovnako kvôli krutosti prejavovanej na zvieratách po tom, ako zdvihol psa a zhodil ho dole z vrchu schodiska. V dôsledku toho utrpelo úbohé zviera viacnásobné zlomeniny a poškodenia nervov.
Je smutné, že takéto prípady týrania nevinných zvierat sa naozaj dejú. Ak by ste náhodou niekedy videli podobný ohavný čin, zachovajte sa rovnako ako suseda a zavolajte políciu.
Pozri aj: Sloníča, ktoré nemôže prestať objímať turistov. Pozrite si toto video, ktoré vám zaručene zlepší deň
allthatsinteresting.com
Magické trhy blízko Slovenska nás očarili ponukou aj cenami. Klobása je o polovicu lacnejšia ako v Bratislave
Analytik Potočár o úskaliach energopomoci: Človek s platom 1 500 eur ju nezíska, dôchodca s rovnakým dôchodkom áno
Najrýchlejší vlak na svete sa vznáša: Dokáže ísť takmer 1 000 kilometrov za hodinu. Výstavba je neuveriteľne drahá
Koučka Zuzana radí, ako si nájsť partnera: V tomto prípade sa sexu na prvom rande vyhnite, ženy robia dve chyby
„Prekliata“ diaľnica straší slovenských vodičov: Takáto cesta by ani nemala existovať, tvrdí expert Bazovský
Walt Disney nestvoril Mickey Mousa, vinili ho z rasizmu a zo sexizmu. Jeho zamestnanci organizovali „Snehulienkine orgie“
Otrávil vlastných vojakov, nazývajú ho Hitlerom 19. storočia. Napoleon rozpútal v Európe krvavé jatky
Viktória má len 20 rokov, bola na výcviku v Národných obranných silách. Brániť Slovensko by bol rozkaz, to sa nedá odmietnuť
Navštívili sme slovenský unikát, ktorý je skrytý pod zemou: Za vstup dáte 14,50 eura, celá Európa nám ho môže závidieť









Nahlásiť chybu v článku