Rusko v noci na štvrtok podniklo raketové a dronové útoky na ukrajinské hlavné mesto Kyjev. Podľa miestnych úradov si nálety vyžiadali najmenej jednu obeť a viac ako 40 zranených. Zásahy poškodili aj detské oddelenie nemocnice, školu a škôlku. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.
Útoky zasiahli podľa tamojších predstaviteľov najmenej desať lokalít v metropole. „Počet zranených v Kyjeve stúpol na 43, z toho 26 osôb bolo hospitalizovaných,“ uviedol starosta Vitalij Kličko na sociálnej sieti Telegram. Úder prišiel len deň po ruskom zásahu na výcvikové centrum, pri ktorom zahynuli najmenej traja ukrajinskí vojaci. Ukrajinská armáda sa v posledných týždňoch bráni proti ruskej letnej ofenzíve, ktorá zasiahla aj oblasti doposiaľ relatívne ušetrené od bojov.
Putin dostal ultimátum
Zintenzívnenie útokov prichádza napriek narastajúcemu medzinárodnému tlaku na ukončenie vojny, ktorá trvá už viac ako tri roky. Americký prezident Donald Trump dal v utorok Moskve desať dní na pokrok smerom k ukončeniu vojny, inak vraj uvalí clá a iné opatrenia na Rusko a štáty s ním obchodujúce.
Problém za tunelom Višňové: Vodiči neodbočia, nová cesta je zbytočná. Analytik Bazovský vysvetlil, prečo
Bola vysušená 5 rokov doma v garáži a jej rodina si to nevšimla: Záhada úmrtia mladej ženy vám nedá spávať
Už malý detail vie ušetriť desiatky eur, takto si nastavte radiátory. Odborníci upozorňujú, čo je doma najväčší problém
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané








Nahlásiť chybu v článku