Minuloročný atentát na premiéra Roberta Fica v Handlovej šokoval celý svet. Postupne sa začali objavovať rôzne názory o spôsobilosti, respektíve nespôsobilosti jeho ochrankárov. Krátko po incidente navyše niekto natočil rozhovor s útočníkom.
Policajná inšpekcia sa preto pozrela aj na spomínané záležitosti a hoci sa po atentáte objavili rôzne názory odborníkov o nekompetentnosti a pomalom zásahu premiérovej ochranky, Ficovi bodyguardi podľa inšpekcie nijak nepochybili, informujú Aktuality. Faktom je, že bol útočník spacifikovaný do troch sekúnd, no za ten čas stihol na Fica päťkrát vystreliť a trikrát ho zasiahnuť.
Trestné stíhania zastavili
Vo veci bolo dokonca začaté trestné stíhanie, ktoré však bolo po výsledkoch kontroly zastavené. A to všetko napriek tomu, že správa komisie Úradu pre ochranu ústavných činiteľov ešte minulý rok skonštatovala, že súčinnosť Ficovho osobného ochrankára tesne pred a po útoku nebola dostatočná. Jeden z nich dokonca pudovo odskočil.
Tesne po atentáte sa objavilo aj nečakané video s útočníkom Cintulom, na ktorom sa ho neznámy človek pýta, prečo útočil. Video sa objavilo ešte v deň atentátu na Telegrame, no polícia jeho autora dodnes nenašla a zrejme ho už ani nenájde. Vo veci bolo taktiež prerušené trestné stíhanie. Predmetom vyšetrovania je aj uniknutá fotografia zdravotného záznamu z príjmu premiéra do banskobystrickej nemocnice.
Z atentátu vznikli rôzne zábery z viacerých uhlov, všetky médiá zverejňovali, ako útočník strieľa, či ako zraneného premiéra nakladajú do auta. Ako sme vás však informovali v minulotýždňovom článku, v novom dokumente fínskej verejnoprávnej televízie YLE sa objavili nové, doteraz nezverejnené zábery.
Je na nich vidieť kompletný priebeh celého incidentu a odhaľujú pomerne detailný záber na zraneného Roberta Fica. Ide najmä o záber, ako ho ochrankári zdvíhajú zo zeme. Ukazujú tak viac, než verejnosť mohla doteraz vidieť. Na dokument upozornil Denník N. Celý dokument s názvom Slovensko v špirále násilia má 50 minút.
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne
Veterinárka Mária Poláčková: Eutanázia je posledný akt lásky, nie zlyhanie. Ľudia zvieratá poľudšťujú












Nahlásiť chybu v článku