V obľúbenej chorvátskej dovolenkovej destinácii, v meste Kaštel Lukšić neďaleko Splitu, sa otrávilo viacero ľudí. Pili vodu z vodovodu, v niekoľkých budovách bola plná baktérií a fekálneho odpadu, informuje Dnevnik.hr.
Vzorky vody na rozbor odobrali po tom, ako malo niekoľko ľudí zdravotné problémy. Pri kontrole v potrubí nenašli žiadne praskliny, fekálie tak zrejme do vodovodu niekto vypustil naschvál. Miestna polícia začala prípad vyšetrovať, informuje Telegram.hr.
Hygienici skontrolovali 12 studní v oblasti Majurin v Kaštel Lukšić, ktoré boli vyčistené a voda z nich je už vhodná na pitie. No boli skontrolované ďalšie dve a analyzované vzorky boli „katastrofálne“. To potvrdilo tézu vodárenskej spoločnosti, že vodovodnú sieť niekto kontaminuje nelegálne.
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne










Nahlásiť chybu v článku