Aj dnes sa tisíce ľudí chystajú do ulíc. Protesty, ktoré zastrašuje organizácia Nie v našom meste, nesú názov SLOVENSKO JE EURÓPA!. Uskutočnia sa v troch mestách.
Protesty sa uskutočnia v piatok 31. januára 2025 o 17:00 v Banskej Bystrici, v Trnave a v Lučenci.
Organizátori tvrdia, že Robert Fico a jeho vláda vedú Slovensko na cestu autoritárstva a chaosu, pretože „ignorujú demokratické princípy a zákony, podkopávajú slobodu, spravodlivosť a bezpečnosť krajiny, približujú nás k Rusku a odkláňajú od Európy a deklarujú možnosť vystúpenia z NATO a EÚ.“
„Slovensko preto nemôže byť ticho, keď je ohrozená jeho budúcnosť! Je teda našou povinnosťou postaviť sa na obranu hodnôt, ktoré definujú Slovensko ako slobodnú a demokratickú krajinu,“ píšu organizátori.
Organizátori z Trnavy ohlásili, že na proteste tentoraz nevystúpia žiadni politici.
Protestovať sa chystá banskobystrický župan Ondrej Lunter, ktorý tento týždeň otvorene kritizoval vedenie ministerstva kultúry.
Protesty prebehli pokojne
Účasť na minulotýždňových protestoch sa rátala v desaťtisícoch, ľudia sa stretli vo viac ako dvadsiatich mestách. V Bratislave by sa malo protestovať 7. februára.
Počas minulého týždňa bol priebeh protestov pokojný, nedošlo k žiadnym vážnym incidentom. Len niekoľko dní pred protestami premiér Robert Fico odprezentoval poslancom tajnú správu SIS, v ktorej bol uvedený aj mail od organizátorov Nie v našom meste.
Koalícia tvrdila, že okrem toho zo správy SIS vyplynulo, že sa má na Slovensku chystať prevrat. Demonštranti mali chcieť obsadiť vládne budovy. Organizátori z celého Slovenska to odmietli, na protestoch vyzývali k pokoju a zmieru.
Fico obvinil opozíciu z prevratu
Dnes doobeda ohlásili premiér Robert Fico, šéf SIS Pavol Gašpar, minister vnútra Matúš Šutaj Eštok a prezident finančnej správy Jozef Kiss tlačovú besedu s názvom „Nedovolíme majdanizáciu slovenských protestov“.
„Rešpektujeme právo ľudí zhromažďovať sa. Sme však svedkami pokusov zneužiť tieto stretnutia na vyvolanie konfliktu s policajnými zložkami,“ tvrdil Robert Fico.
Povedal, že cieľom protestov je zvrhnúť vládu a prevziať moc v krajine. „My vidíme veľmi veľa podobnosti medzi tým, čo sa deje v Srbsku a v Gruzínsku,“ tvrdí.
Fico prezradil nové informácie, ktoré mali zhromaždiť bezpečnostné zložky štátu. Tvrdí, že organizátori protestov sú napojení na strany Progresívne Slovensko a Demokrati.
Fico naznačil, že kybernetické útoky na kataster či na VšZP boli úmyselné a vychádzali od organizátorov, aby v spoločnosti vznikol nepokoj a ten viedol k prevratu.
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje













Nahlásiť chybu v článku