Najväčšou výzvou pre českú políciu počas konania majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji bude podľa policajného prezidenta Martina Vondráška zrejme zaistenie plynulej dopravy. V pondelok tiež uviedol, že spolu so spravodajskými zložkami dosiaľ nezistili riziká, ktoré by mali priebeh šampionátu ohroziť. Majstrovstvá sa v Prahe a Ostrave uskutočnia od 10. do 26. mája, informuje spravodajkyňa TASR.
Pre políciu je podľa Vondráška prvoradou úlohou zabezpečiť podmienky pre príchod fanúšikov. Bude preto prítomná na letiskách v Prahe a Ostrave a na všetkých významných dopravných uzloch. Očakáva nadmerné zaťaženie všetkých typov dopravy vrátane MHD a tiež problémy s parkovaním.
Polícia sa pripravuje
Podľa prezidenta pražského organizačného výboru majstrovstiev sveta Petra Břízu budú organizátori apelovať na fanúšikov, aby priamo k štadiónom jazdili čo najmenej. „Budeme sa snažiť, aby sme všetkých presvedčili využívať MHD a prichádzať včas k arénam,“ uviedol. V ich okolí budú hliadky zamerané na priekupníkov so vstupenkami.
Generálny riaditeľ Hasičského záchranného zboru (HZS) ČR Vladimír Vlček dodal, že HZS na šampionát pripraví špeciálne taktické hasičské jednotky – na oboch miestach bude podľa jeho slov 14 hasičov okamžite pripravených na zásah.
Podľa policajného prezidenta prípravná skupina vyhodnocovala tiež viaceré typy hrozieb vrátane teroristického útoku, oznámenia nástražného výbušného systému, ale aj kybernetických a dezinformačných hrozieb.
„V súvislosti s inváziou Ruska na Ukrajinu, s dianím v Pásme Gazy, ale aj v súvislosti s migračnými vlnami, z ktorých vyplývajú určité riziká, je situácia bezpečnostne podstatne problematickejšia než v roku 2015,“ povedal policajný prezident. Súčasťou príprav je preto podľa neho aj Národná centrála proti terorizmu, extrémizmu a kybernetickej kriminalite.
„V rámci prvotného hodnotenia rizík pre majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v ČR však neboli indikované žiadne riziká, ktoré by znamenali konkrétnu hrozbu pre tento šampionát,“ dodal Vondrášek.
Navštívili sme mimoriadne významné miesto na Slovensku celkom zadarmo: Pravdepodobne ste o ňom nepočuli
Beáta Jurík z PS: Fico poslal Putinovi vianočný darček. V stanovisku Slovenska chýba zmienka o územnej celistvosti Ukrajiny
Navštívili sme tradičné dedinské vianočné trhy aj so zabíjačkou. Stretli sme známych z detstva a ochutnali špeciality
Analytička Lauková o energopomoci: Dostane ju človek, ktorému zvýšili plat, dôchodcovia môžu mať problém
Miška a Denis zo Sexuálnej výchovy: Klitoris je oveľa väčší, ako si ľudia myslia. Toto urobte po každom pohlavnom styku
Ešte ho ani neotvorili, už nahnevali vodičov: Za tunelom Višňové nastáva zmena, mnohí vodiči majú hlavu v smútku
Bola vysušená 5 rokov doma v garáži a jej rodina si to nevšimla: Záhada úmrtia mladej ženy vám nedá spávať
Už malý detail vie ušetriť desiatky eur, takto si nastavte radiátory. Odborníci upozorňujú, čo je doma najväčší problém
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami








Nahlásiť chybu v článku