Napadlo by vás niekedy, že spanie bez akéhokoľvek kúsku oblečenia vám dokonca môže prospieť?

Prebehlo niekoľko výskumov, kde sa zisťovalo, kedy je spánok najzdravší. Tak, ako aj chodenie naboso je skvelé, aj spánok naholo je nielenže zdravý, ale aj pohodlný. Určite nájdete niekoho vo svojom okolí, kto by vám o tom vedel básniť aj do polnoci.

nahy spanok (6)
interfax.by

Spanie naholo v chladnejších teplotách vám pomôže naštartovať lepšie spaľovanie kalórií.

nahy spanok (7)
sleeprate.com

Je leto a spánok cez deň občas skutočne neprichádza do úvahy, vzhľadom ku teplotám… Nahí len tak po meste chodiť nemôžete, častokrát dokonca ani doma. Kedy si vlastne môžete užiť takéto chvíle? Predsa v noci počas spánku. Nebude vás konečne tlačiť ani guma  z pyžama.

nahy spanok (11)
huffingtonpost.ca

Vedeli ste, že keď si doprajete takýto nahý spánok, bude sa lepšie dariť rastovým hormónom? A teda aj imunite, kostiam. A naopak, znížite riziko cukrovky a iných srdcových ochorení.

nahy spanok (10)
mensfitness.com

Chladnejšie prostredie prospeje aj mužom. Reprodukčné orgány sa odvďačia zdravými spermiami.

nahy spanok (1)
nibler.ru

Všetci dobre vieme, že infekciám sa najlepšie darí v teple. Takisto ako vieme aj to, že vedia pekne znepríjemňovať život. Takže … ?

nahy spanok (2)
staciapriscilla.com

Čo môže byť lepšie, ako maximálna voľnosť počas spánku? Pokiaľ spávate sami, skúste si dopriať takýto spánok a možno už nikdy inak spať nebudete.

nahy spanok (9)
sleepcouncil.org.uk

Pokiaľ ale pravidelne spávate vo dvojici, spánok naholo sa určite vyplatí. Jednak to posilní apetít, ale aj váš samotný vzťah.

ds2i3r13352bu4a64coh
jennifermcbride.com

Hormón, ktorý spomaľuje starnutie, vedia takisto veľmi dobre povzbudiť chladnejšie teploty. Takisto môžete časom pociťovať väčšiu radosť zo samotného spánku či vstávania. A teda mať aj krajší deň!

nahy spanok (8)
amylovessleep.wordpress.com

Dôkaz, že vám skutočne dokáže takýto spánok pomôcť ku spokojnejšiemu životu, je, že sa počas spánku „telo na telo“ uvoľňuje hormón oxytocín. Ľahšie dosiahnete uvoľnenie a pokoj, takisto sa zbavíte úzkosti.

nahy spanok (3)
beautiesandbabies.wordpress.com

Znížite si takto aj hladinu kortizolu, ktorý je jedným z najhlavnejších dôvodov priberania.

Tak čo? Za pokus by to snáď stálo, nemyslíte?