Najmenej 75 väzňov utieklo v nedeľu z paraguajského väzenia pri hranici s Brazíliou. Väčšina z nich pritom patrila k neslávne známemu brazílskemu gangu. Informovali o tom miestne úrady.
Väzni utiekli zo zariadenia v meste Pedro Juan Caballero, pričom sa predpokladá, že sa tak stalo s pomocou zamestnancov väzenia. Úrady našli vo väzení tunel a v celách zhruba 200 vriec so zeminou. „Nie je možné, že to nikto po celý ten čas nevidel. Toto nie je práca na jeden deň a jednu noc,“ vyjadrila sa paraguajská ministerka spravodlivosti Cecilia Pérez pre televíziu Telefuturo.

Minister vnútra Euclides Acevedo vo svojom vyhlásení na margo incidentu upozornil, že samotný tunel mohol byť len krycí manéver, aby odvrátil pozornosť spoluúčasti zamestnancov väzenia, a väzni možno mohli z väzenia odísť hlavnou bránou. Väčšina väzňov na úteku patrí k zločineckej skupine Primeiro Comando da Capital sídliacej v susednej Brazílii. Acevedo dodal, že zmobilizovali národnú políciu, aby utečencov dolapila.
V súvislosti s prípadom prepustili riaditeľa väznice aj šéfa tamojšej bezpečnosti. Pérez podotkla, že v rámci boja proti organizovanému zločinu nebojujú len proti brazílskemu gangu, „ale jasne proti všetkej korupcii v našom systéme, ktorý je, bohužiaľ, úplne kontaminovaný“.
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne
Veterinárka Mária Poláčková: Eutanázia je posledný akt lásky, nie zlyhanie. Ľudia zvieratá poľudšťujú
Luana je najmladšou self-made miliardárkou. Baletka zbohatla na biznise, ktorému málokto veril, na krku má aj žaloby
Strčila jej hlavu do záchoda, do hrdla liala čistiace prostriedky: Matka 10 detí dlhých 25 rokov držala v zajatí dievča
Len za 90 minút sme si užili nádherný západ slnka na najvyššom vrchu Nízkych Tatier. Obľúbená trasa vyráža v zime dych
Šéf módnej skupiny LPP: V tomto roku otvoríme 20 nových Sinsay predajní, zavádzame aj samoobslužné pokladnice












Nahlásiť chybu v článku