Foto: Profimedia, FB: Martin Gajdoš

Počas prechádzky ho dokonca zbadala ministerka Mária Kolíková, ktorá si so zvieraťom urobila fotku.

Prešli Viedeň, Benátky i Záhreb – a ich cesta tu ani zďaleka nekončí.

Jeden a pol-metrový druh vtáka nandu pampový (Rhea Americana), podobný jeho väčšiemu a viac známemu súrodencovi pštrosovi, sa počas obedných hodín prechádzal po Hodžovom námestí v bratislavských uliciach. Podľa všetkých informácií ho mohli vidieť ľudia na námestí SNP, priechode prechodcov, rovnako ako pred prezidentským palácom, informuje TV Markíza.

S vtákom sa odfotila aj ministerka Mária Kolíková, ktorá zviera zbadala pred prezidentským palácom. Fotografiu zdieľala na sociálnej sieti Instagram.

Hoci sa pravdepodobne okoloidúcim mohlo zdať, že vták ušiel zo zoologickej záhrady, skutočnosť je niekde inde.

Foto: IG Mária Kolíková

Vták je verným spoločníkom cestovateľa

Slovinský cestovateľ Janez Cetin spolu s jeho zvieracím spoločníkom Nande cestujú po celej Európe s jediným zámerom – navštíviť každé európske hlavné mesto.

Podľa belgického portálu Brussels Times už spolu tento rok prešli Viedeň, Klagenfurt a Záhreb – bratislavským centrom teda výlet určite nekončí. Pred Bratislavou strávili nejaký čas v Belehrade a cestovateľ zobral vtáka, rovnako ako jeho „manželku“ Ninu na výlet do Benátok.

Foto: Profimedia

Pred cestou zvykol Janez vtáka brávať na prechádzky po Ľubľane, kde aj prišiel na nápad precestovať s ním Európu. Počas cestovania leží vták v obrovskej škatuli v zadnej časti auta, ktorá mu poskytuje dostatok pohodlia na to, aby sa mohol vyspať.

V mestách sa správa ako doma, a podľa rozhovoru cestovateľa pre Brussels Times neexistuje možnosť, že by narobil problémy – Janez si je dokonca tak istý vtákovou lojalitou, že s ním hral hru na schovávačku: „Veľmi sa ale vystrašil, keď som ho opustil, a tak to už nerobíme.“

Najbližšie obdobie zavíta párik na maďarské trhy 50 kilometrov od hlavného mesta, kde si pozrú najväčšiu výstavu a trh zvierat v Európe. Podľa Janezovych slov existuje šanca, že po ceste stretnú Viktora Orbána.

0
Uložiť článok
Komentovať