Novým riaditeľom Slovenskej národnej galérie (SNG) by sa mal stať Juraj Králik. Informoval o tom portál 360tka.sk. Výtvarník podľa dostupných informácií uspel i v predošlom výberovom konaní, ktoré ale rezort kultúry vyhlásil za neplatné.
Dôvodom, pre ktorý bolo výberové konanie z 19. februára vyhlásené za neplatné, bolo zistenie konfliktu záujmov u jedného z členov výberovej komisie. Konflikt záujmov bol u člena výberovej komisie zistený ministerstvom po samotnom výberovom konaní.
SNG je bez riadneho štatutára od začiatku minuloročného augusta, keď ministerka kultúry Šimkovičová odvolala z pozície riaditeľky Alexandru Kusú. V súčasnosti inštitúciu vedie Jaroslav Niňaj. Od odvolania Kusej je v poradí tretím povereným riaditeľom galérie, jeho predchodcami boli Miloš Timko a Anton Bittner.
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“
Strčil prsty do vagíny a pozrel sa dnu, keď sa to považovalo za nechutné: Otec gynekológie experimentmi mučil otrokyne
Veterinárka Mária Poláčková: Eutanázia je posledný akt lásky, nie zlyhanie. Ľudia zvieratá poľudšťujú












Nahlásiť chybu v článku