Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský doniesol prezidentke SR Zuzane Čaputovej zmluvu o dodávke ruskej vakcíny Sputnik V na Slovensko. Prezidentka sa teraz plánuje oboznámiť s jej obsahom.
Ako ďalej uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec, minister prezidentku podrobne informoval aj o svojich zámeroch týkajúcich sa využívania Sputnika V na Slovensku. Prezidentka Zuzana Čaputová požiadala ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o sprístupnenie zmluvy o nákupe vakcíny Sputnik V. Bude sa tiež zaujímať o dôvody utajenia zmluvy. Prezidentka to uviedla v pondelok po návšteve Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a Biomedicínskeho ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV).
Na utorňajšom stretnutí rokovali aj o stabilizácii zdravotníckeho personálu, postavení záchranárov, mobilnom očkovaní alebo očkovaní chronicky chorých ľudí, dotkli sa aj témy duševného zdravia. „Minister doniesol prezidentke aj odpovede na otázky týkajúce sa dodávok vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech, ktoré adresovala ešte bývalému ministrovi zdravotníctva,“ dodal Strižinec.
Kristína a Juraj žijú na Islande: Život je tu drahý, ale jeho kvalita je vysoká. Miestnym chýba spontánnosť
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože











Nahlásiť chybu v článku