Druh tohto vlka je v dnešnej dobe už prakticky vyhynutý. Avšak, napriek tomu bol tento vzácny vlk zastrelený vo vnútri slávneho Yellowstonského národného parku v USA. Ako sa niečo také môže v dnešnej dobe stať?
Turisti zrejme našli toto zviera ešte minulý mesiac v severnej časti parku. Vtedy bolo na žive, ale kvôli početným zraneniam muselo byť utratené. Podľa hlásenia z pitvy mala táto vlčica 12 rokov, čiže dvojnásobný vek priemerného vlka a bola zastrelená puškou.
Podľa vedúcich parku, siahalo územie tejto vlčice od Hayden Valley až po rieku Firehole. Vedúci parku sa vyjadrili: „Už viac ako deväť rokov sme túto samicu evidovali ako alfa. Mala s alfa samcom viac ako 20 mláďať.“ Bola to alfa samica, ktorá bola vzácna aj pre ďalšiu vec – patrila k trom bielym vlkom v Yellowstone. Park ponúkol odmenu vo výške 4 500 eur tomu, kto ponúkne o strelcovi nejaké informácie.

Úrady sa domnievajú, že sa poľovníci mohli zapojiť do plienenia vlkov práve preto, lebo korisť vlkov tvorí veľká lovná zver a dobytok. Vyhlásenie Národného Parku Yellowstone je jednoznačné – streľba nebola náhodná.
„Vlčica patrila k jedným z najviac vyhľadávaných zvierat v parku. Návštevníci ju milovali, prezerali si ju a fotografovali,“ povedali vedúci parku.
Populácia vlkov bola v dvadsiatych rokoch 20. storočia z Yellowstonu vyhnaná, pretože bola považovaná za nebezpečenstvo pre ostatné voľne žijúce zvieratá. V roku 1995 boli do parku znova privedení, hlavne preto, aby sa ich počty zvýšili.

Škoda, ktorá bola parku týmto činom vytvorená, je nezaplatiteľná. Vlčica patrila k vzácnej časti tejto vlčej skupiny Yellowstonu. Je hrozné to, čoho všetkého sa vie človek dopustiť.
Pozri aj: Fotografovi sa podarilo zachytiť zvláštny záber. Indická opička oplakávala svoje „mŕtve“ mláďa
interez.sk (Stella K.), ladbible.com
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní
O obľúbenom animáku Tom & Jerry sa šíri konšpirácia, ktorú ste možno počuli aj vy. Pravda je však inde
Navštívili sme nádherné miesto na Slovensku, zamilovali sme si ho. Je zaradené medzi „Sedem divov Turca“









Nahlásiť chybu v článku