Avinash Lodhi

Mláďa opice spadlo a javilo sa ako mŕtve. Fotograf, ktorý tento moment zachytil neveril vlastným očiam.

Na potulkách naprieč indickou prírodou sa naskytol miestnemu fotografovi menom Avinash Lodhi zaujímavý pohľad. Jeho pôvodným cieľom bolo zachytiť výhľad v okolí Jabalphuru, no odrazu ho čosi zaujalo omnoho viac. Zbadal skupinu opíc, ktoré pobehovali naokolo. Rozhodol sa na chvíľu zastaviť, posadiť sa a sledovať ich činnosť.

Avinash Lodhi

“Chcel som ich odfotiť aj napriek tomu, že už som strácal svetlo. Rozhodol som sa však, že ten moment zvečním. Odohralo sa to tak rýchlo, že som ani nevedel čo sa v tej chvíli dialo,“ povedal Avinash pre britský portál Metro. Zdalo, že opička na fotke umrela. Spadla a utŕžila nepríjemný úder. Keď fotograf zachytával tento záber, zdalo sa, že mama mláďaťa ho oplakáva a zažíva úzkostné chvíle. Krátko na to, ako bola fotografia zhotovená, mláďa sa postavilo na nohy a spokojne odhopkalo.

Aj keď išlo o planý poplach, obrázok zožal veľký úspech a fotografovi sa tento moment vryl hlboko do pamäte. “Tento snímok beriem ako srdcovú záležitosť, pretože počas celej mojej kariéry som nič podobné, až doposiaľ nevidel,“  dodal Avinash na ozrejmenie situácie. Matky v zvieracej ríši znášajú smrť, zranenie či riskantné situácie svojich mladých veľmi ťažko. Pri vyvinutých druhoch ako sú opice alebo primáty nie je ničím nezvyčajným rodičovská láska a súcit. Samci v rodičovských pozíciách sú dokonca schopní riskovať svoj život, pokiaľ sú mláďatá v nebezpečenstve.

Pozri aj: Muž ukryl kameru vo vedre s vodou aby zistil, kto všetko sa príde z neho napiť. Pozrite sa, ako to dopadlo

interez.sk (Ľuboš Belko), independent.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )