/ 115 / branči
Každý to pozná. Z času na čas sa vyskytne noc, keď aj napriek veľkému chceniu a únave nemôžeme zaspať. Namiesto ležania v posteli a...

Každý to pozná. Z času na čas sa vyskytne noc, keď aj napriek veľkému chceniu a únave nemôžeme zaspať. Namiesto ležania v posteli a premýšľaní o podstate života či o každodenných problémoch a radostiach ale môžete skúsiť tieto rady, ktoré vám dúfame pomôžu.

Vstaňte z postele a urobte jednoduchú a krátku činnosť

nespavost

Možno sa vám to zdá ako klam, no určite to niekedy vyskúšajte. Ak vstanete, prečítate si niečo, prejdete sa alebo podobne, vaša myseľ sa ukľudní, zbaví myšlienok a napätia, ktoré vám nedajú zaspať. Preto nám staré mamy hovorili, že ak nevieme zaspať, máme počítať ovečky.

Nikdy nechoďte spať tesne po tom, ako ste sa boli za počítačom, či mobilom

nespavost1

Tým že sa pozeráte na displej, vyžaruje na vás svetlo a to zabraňuje mozgu produkovať melanín, ktorý pomáha pri spánku. Taktiež váš mozog má sebaklam, že je deň a váš rytmus sa nenastaví na nočný.

Chodievajte spávať každý deň v tej istej hodine

nespavost2

Všetci to máme tak, že cez víkendy a cez pracovný týždeň máme iný časový harmonogram. Cez víkendy chodíme spať neskôr a stávame niekedy až k obedu. To je ale veľmi zlé, aj to je príčina prečo veľa ľudí často nemôže zaspať práve v nedeľu.


Komentovať (0)