Foto: Profimedia

Pred časom obleteli svet fotografie psíka menom Brodie.

Brodie je krížencom nemeckého ovčiaka a border kólie a je výnimočný tým, že jeho tvár vyzerá nezvyčajne. Keď mal totiž Brodie ešte len 13 dní, napadla ho jeho vlastná mama.

Psíka si chceli adoptovať stovky ľudí

Foto: Profimedia

Ako však uvádza portál Daily Mail, Brodie sa nenechá odradiť žiadnymi prekážkami, dokonca ani tým, že vyzerá trochu ináč ako ostatné psíky. Jeho odlišnosť spôsobila fenka, ktorá šteniatko porodila. Keď mal Brodie len 13 dní, pohrýzla ho do hlavy, čím spôsobila trvalé poškodenie lebky a tváre. Následkom toho sa tkanivá na jednej strane hlavy prestali vyvíjať a vznikla deformácia spôsobujúca nezvyčajný výzor. Navyše, Brodie má nesprávne zrastenú čeľusť a na jedno oko vidí len čiastočne.

Mohlo by sa zdať, že takýto psík si len ťažko nájde domov. Nie je totiž nič výnimočné, že sa ľudia zbavujú šteniatok, ktoré majú nejakú deformáciu. Tie neraz končia na ulici alebo v lepšom prípade v útulkoch. To však nie je Brodieho prípad. Akonáhle totiž jeho fotografie začali kolovať po internete, ozvali stovky ľudí. Psíka si chceli adoptovať napriek jeho nezvyčajnému výzoru.

Milujúci domov Brodiemu nakoniec poskytli 30-ročná Amanda Richterová a jej 23-ročný priateľ Brad Ames. Tí hovoria, že keď Brodieho fotografiu uvideli na internete, bola to láska na prvý pohľad. Pre Yahoo News sa Amanda vyjadrila, že sa na jeho fotografie nemohla prestať dívať, jednoducho cítila, že ju ku psíkovi viaže zvláštne puto, aj keď ho osobne ešte nikdy nevidela.

Bola to láska na prvý pohľad

Foto: Profimedia

Vzhľadom na to, že uchádzačov o adopciu bolo mnoho, Amanda a Brad nemali istotu, že si psíka budú môcť vziať domov. Keď však za ním do útulku prišli a vzali ho na prechádzku, personál okamžite vedel, že Brodie si práve našiel milujúcich majiteľov. Ešte v ten deň sa za Brodiem brány útulku zavreli naposledy. Navyše, pár už jedného psíka má, zvykanie si na nový domov teda bolo pre Brodieho o niečo jednoduchšie.

Toto však nie je prvý prípad, kedy sa zdalo, že Brodie našiel svoj nový domov. Pred časom už bol adoptovaný, po piatich mesiacoch ho však majitelia vrátili do útulku, psík sa im totiž zdal príliš hyperaktívny. Brodieho novým majiteľom však jeho hyperaktivita neprekáža, tvrdia, že to chce len trochu trpezlivosti a navyše, psík je veľmi inteligentný.

Aj keď Brodiemu v budúcnosti môžu hroziť zdravotné komplikácie, zdá sa, že ho postretlo skutočné šťastie. Má totiž nielen nový domov, ale aj povolanie. Amanda a Brad si totiž myslia, že vďaka odlišnosti by bol z Brodieho skvelý terapeutický psík.

Daily Mail
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )