Foto: Udaj svojho množiteľa

Z množiarne v Komárne vám príde zle.

Psy zatvorené v maličkých boxoch, v tme a sediace vo vlastných výkaloch a moči. Toto nie je scenár zvrhlého sadistického hororu, ale realita z nelegálnej množiarne psov v Komárne. 

Ako informuje stránka Udaj svojho množiteľa, ktorá nás na prípad upozornila, spolu s inšpektormi Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy a v sprievode polície prišli do množiarne v Komárne na neobývanom pozemku. Našli tam búdu, v ktorej bolo šesť boxov zbúchaných z OSB dosiek. V nich sa nachádzali zatvorené štyri psíky, ktoré sa tlačili v priestore ako pre zajace.

Foto: Udaj svojho množiteľa

Sedeli vo výkaloch a moči a podľa Udaj svojho množiteľa, bol všade hrozný zápach, psíky sa triasli od strachu. Dokonca tam nemali takmer žiadnu vodu.

Foto: Udaj svojho množiteľa

Zvieratá boli okamžite zhabané za porušenie všetkých zákonných podmienok. Žiadna sučka nemala čip, navyše psy neboli vôbec socializované a zo strachu hrýzli. Na základe fotografií je jasné, že k zvieratám sa nechodilo pravidelne.

Foto: Udaj svojho množiteľa

Pri porovananí fotiek, ktoré stránka Udaj svojho množiteľa dostala anonymne a stavom, keď do množiarne prišli, sa nič nezmenilo a psíky boli stále v otrasných podmienkach.

Foto: Udaj svojho množiteľa

Až nepochopiteľná situácia nastala zo strany majiteľky psov. Tá tvrdí, že psy jej ich záchranou zo strany pracovníkov boli ukradnuté a chce sa ich domáhať naspäť úradnou cestou. Bolo voči nej začaté priestupkové konanie.

Foto: Udaj svojho množiteľa

Stránka ďalej upozorňuje, aby ste si nekupovali lacné psy z internetových bazárov a tiež vyzýva ľudí, ktorí si psa od majiteľky zadovážili, aby ich kontaktovali. Existuje totiž predpoklad, že takýchto nelegálnych množiarní má viac.

Psíky sa teraz nachádzajú v opatere Československého kastračného programu a mali by sa dať fyzicky dokopy v priebehu niekoľkých týždňov, no ich psychika ostane poznačená ešte dlhý čas.

Foto: Udaj svojho množiteľa

Ak chcete podporiť Československý kastračný program či už príspevkom alebo 2 % z daní, všetko potrebné nájdete na ich stránke.

Uložiť článok

Najnovšie články