Bývalý prezident USA Donald Trump v pondelok večer miestneho času oznámil, že americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) prehľadáva jeho floridské sídlo Mar-a-Lago. Okolnosti domovej prehliadky neboli bezprostredne známe, uvádza agentúra AP s tým, že k tejto informácii sa dosiaľ nevyjadrilo FBI ani americké ministerstvo spravodlivosti.
Vraj nechcú, aby kandidoval
„Po (mojej) spolupráci s príslušnými vládnymi orgánmi nebola táto neohlásená razia v mojom dome potrebná ani vhodná,“ uviedol Trump vo vyhlásení, z ktorého cituje AP.
„Toto sú temné časy pre náš národ, keďže môj krásny domov Mar-A-Lago v Palm Beach na Floride je momentálne obliehaný, prepadnutý a obsadený veľkou skupinou agentov FBI,“ napísal americký exprezident na svojej sociálnej sieti Truth Social.

Zásah ďalej označil za pochybenie zo strany vyšetrovateľov, justičného systému, ako aj za „útok radikálnych ľavicových demokratov“, ktorí podľa jeho slov nechcú, aby v roku 2024 kandidoval za prezidenta. Trump podľa stanice CNN na Floride v tom čase nebol. Exprezident médiám odmietol povedať, prečo jeho sídlo prehľadávali agenti FBI.

Vlámali do trezoru
Dodal len, že sa mu „dokonca vlámali aj do trezoru“. Agentúra AP pripomína, že ministerstvo spravodlivosti USA vyšetruje, ako bolo Mar-a-Lago po skončení Trumpovho prezidentského úradu prevezené z Bieleho domu niekoľko škatúľ s tajnými dokumentami. AP však podotýka, že nie je zrejmé, či sa prehliadka FBI týkala tohto prípadu. Vo Washingtone sa okrem toho v ostatnom čase zintenzívnilo aj vyšetrovanie výboru Snemovne reprezentantov, ktorý sa zaoberá útokom Trumpových stúpencov na americký Kapitol z vlaňajšieho januára, pri ktorom zomrelo najmenej päť ľudí a viac ako 100 policajtov utrpelo zranenia.
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne
Obed nás vyšiel na 42 eur, najedli sme sa až na druhý pokus. Boli sme v podniku z novej časti Na nože
Nikola a Hana dali výpoveď v práci a odišli na Zanzibar: Ľudia tu zarábajú 171 eur mesačne, dostávame ponuky na vydaj
Slovenku si mal Epstein kúpiť ako otrokyňu na sex, keď mala len 15 rokov: Neskôr mu mala pomáhať, oficiálne je nezvestná
Bitka, ktorá rozhodla o 2. svetovej vojne: V Stalingrade stratili obe strany milión vojakov, pre nacistov to bol ale koniec
Doktorka farmácie: Infúzie vitamínu C sú pre zdravých ľudí zbytočné a môžu byť rizikové. Prevetrajú tiež peňaženky
Zvládne byť prorokom každý? Naša redakcia predpovedala 46 vecí na rok 2025, vyše 44 % z toho správne
Matka 10 detí 25 rokov držala v zajatí dievča. Boli sme v reštaurácii z novej epizódy Na nože, zostali sme nespokojní









Nahlásiť chybu v článku