Starostovia bratislavských mestských častí Lamač a Dúbravka Igor Polakovič a Martin Zaťovič vítajú pokračovanie prác na výstavbe protihlukovej steny v úseku diaľnice D2 medzi oboma časťami, zároveň apelujú na zníženie povolenej rýchlosti na diaľnici počas noci.
„Je to štandardný krok v mestách po celej Európe, ktorý dokáže výrazne znížiť hlukovú záťaž na obyvateľstvo v dotknutých oblastiach,“ upozornili v spoločnej tlačovej správe. Starosta Lamača upozornil, že v priebehu poslednej dekády prišlo k zásadnému nárastu intenzity dopravy, a tým aj hluku na uvedenom úseku, k zvýšeniu zvukovej hladiny prispela aj zvýšená povolená rýchlosť.
Nadmerný hluk
„Spustenie prác na modernej protihlukovej stene je významným krokom k naplneniu dlho odkladaného záväzku voči miestnym obyvateľom,“ uviedol. Zaťovič pripomenul, že nadmerný hluk má zásadný vplyv nielen na komfort, ale aj zdravie ľudí. „V oboch mestských častiach žije množstvo starších ľudí, ale aj mladých rodín s deťmi. Neúmerný hluk z diaľnice, najmä v nočných hodinách, prináša nielen nepohodlie, ale môže mať aj negatívne zdravotné dosahy,“ zdôraznil.
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) spustila počas víkendu ďalšiu fázu výstavby protihlukovej steny Lamač. V aktuálnej fáze budú inštalovať telo protihlukovej strany, predchádzať tomu bude ešte príprava podložia na vonkajších krajniciach diaľnice vrátane výmeny káblov osvetlenia úseku, informačného systému diaľnice a ďalšej technológie.
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože: Burger bol veľkým sklamaním, no prišlo aj milé prekvapenie
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje
Jánošík bol zbojníkom krátko, nebral len bohatým. Zavesenie na hák je jedna z najhorších smrtí, predtým ho kruto mučili
Sledoval, ako zošívajú dvoch rómskych chlapcov na dvojčatá, pichal injekcie do očí: Anjel smrti nebol potrestaný













Nahlásiť chybu v článku