Foto: TASR/AP

Požiar vypukol ešte v stredu večer.

Úrady na severe Nórska evakuovali vo štvrtok okolie prístavu Breivika v regióne Tromsö pre hrozbu výbuchu po vznietení ruskej lode, v ktorej sa nachádzajú nádrže s čpavkom a približne 200.000 litrami motorového oleja. Tlačová agentúra AP to uviedla s odvolaním sa na správy nórskych médií.

Požiar na palube ruského trawlera Buchta Najezdnik podľa verejnoprávnej stanice NRK vypukol ešte v stredu. Podľa vyjadrenia šéfa regionálnych hasičských a záchranných zložiek Öysteina Solstada pre noviny VG sa predpokladá, že po otvorení ventilov veľká časť čpavku unikla, zasahujúce jednotky však i napriek tomu nádrž sústavne ochladzujú. Miestna polícia zase uviedla, že veľká časť prítomného oleja pravdepodobne zhorela počas noci, hoci istý objem vytiekol do mora.

Foto: TASR/AP

V súvislosti s požiarom neboli hlásené nijaké obete. V správe VG sa uvádza, že posádka lode mala 29 členov. Podľa údajov NRK v okolí prístavu evakuovali takmer 100 osôb. Zábery z miesta udalosti ukazujú, že loď bola vo štvrtok predpoludním silno naklonená a zahalená hustým dymom.

Foto: TASR/AP
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )