Až 62 percent učiteľov si myslí, že vláda nezvláda súčasnú situáciu s pandémiou nového koronavírusu. Polovica oslovených učiteľov druhého stupňa základných škôl sa vyjadrila, že vláda neinformuje o novom koronavíruse pravdivo.
Takmer tretina (31 percent) učiteľov si myslí, že očkovanie je prípravou na čipovanie ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý si dala vypracovať mimoparlamentná strana Spolu a Európska ľudová strana (EPP) medzi učiteľmi druhého stupňa základných škôl.
Podľa učiteľov vláda situáciu nezvláda

„Boj s pandémiou určite nie je ľahká záležitosť. O to viac je potrebné, aby do tejto neistoty vstupovala vláda zrozumiteľne,“ uviedol predseda strany Spolu Juraj Hipš na fakt, že 62 percent učiteľov si myslí, že vláda nezvláda súčasnú situáciu so šírením nového koronavírusu. Dôveryhodnosti vlády by podľa neho prospela rozvaha, jasný plán a pravidelné a včasné oznamovanie pripravovaných opatrení.
Takmer polovica učiteľov sa stavia kriticky aj k spôsobu, akým zvládlo ministerstvo školstva prvú vlnu koronakrízy. „Nespokojnosť sa týka zabezpečenia hlasových a dátových služieb pre učiteľský zbor. Drvivá väčšina učiteľov si náklady musela hradiť zo svojich vlastných zdrojov,“ vysvetlil Hipš. Chýbala aj metodická podpora, za nedostatočnú ju považovala taktiež takmer polovica učiteľov.
Nedôvera v pravdivosť informácií

Skoro polovica učiteľov nedôveruje vláde, že poskytuje o novom konoravíruse pravdivé informácie. Mnohí dôverujú konšpiračným médiám a spochybňujú vedecké poznatky o ochorení COVID-19. Z prieskumu vyplýva, že 44 percent učiteľov považuje nový koronavírus za bežné chrípkové ochorenie. Tomu, že pravidelné nosenie rúšok má negatívne zdravotné dôsledky, verí 39 percent učiteľov. Takmer tretina (31 percent) učiteľov na druhom stupni základných škôl si myslí, že očkovanie je prípravou na čipovanie ľudí.
„Čaká nás dlhý boj s manipulatívnymi dezinformáciami a zápas o silu faktov vo verejnom priestore. Potrebujeme kombináciu domácich a európskych riešení,“ uviedol europoslanec Vladimír Bilčík (Spolu). Podľa neho je potrebné zasiahnuť aj voči dezinformáciám na sociálnych sieťach. Ako tvrdí, tie musia byť zodpovedné za obsah, ktorý medzi ľudí šíria.
Niektorí si myslia, že koronavírus vznikol v laboratóriu
Podľa 31 percent učiteľov vznikol nový koronavírus v prírode, 30 percent učiteľov si myslí, že bol vytvorený umelo v laboratóriu, odkiaľ bol zámerne rozšírený medzi ľudí. O jedno percento menej (29 percent) učiteľov si myslí, že bol vytvorený umelo v laboratóriu, odkiaľ sa dostal náhodne von. Agentúra Focus zrealizovala prieskum na vzorke 518 učiteľov druhého stupňa základných škôl v termíne od 25. septembra do 4. októbra.
Káva za 3,60 eura nám udrela do nosa a nevoňala: Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože
Prirovnávajú ju ku Kate Middleton, takto ju mal Putin žiadať o ruku: Kto je Alina Kabajevová, údajná nová cárovná v Kremli?
Ste tu za hodinu, najete sa od 5 eur: O tomto európskom klenote ste možno nikdy nepočuli, musíte ho vidieť
Detské nosové vakcíny proti chrípke boli fuč za pár hodín. Vieme, kedy príde posledná dávka, niektorí rodičia sú zúfalí
Budú v sobotu na Sviatok Všetkých svätých otvorené obchody? Pozrite sa, ako to bude po novom, reťazce hlásia zmeny
Radik bol postrach Ruska: Škrtil 90-ročné ženy, tvrdil, že ich to nebolí a len sa chcel najesť. Náhodou ho zachytilo video
Boli sme sa v Bratislave zaočkovať proti covidu bez registrácie: Rad nemal konca, ľudia vtipkovali o kukurici. Na toto sa pripravte
Urológ Ján Švihra: Vo vybraných prípadoch má obriezka stále veľký zmysel. Takto by mala vyzerať správna hygiena „tam dolu“
Brat za Brata zbiera údaje možno aj o vás. Redaktorka bola 21 dní v top exotickej destinácii, výdavky ju prekvapili
Objavili sme klenot, nikdy ste o ňom nepočuli: Prešli sme sa po najstaršom drevenom moste v Európe a navštívili unikát












Nahlásiť chybu v článku