Foto: TASR

Povedal to poslanec strany OĽaNO Tomáš Šudík pre TV Joj.

Ako informujú TV Joj noviny, poslanec by tým rád podnikol kroky proti nelegálnej prostitúcii a komplikáciám sexuálnych pracovníčok na Slovensku.

Na poslanca sa mali obrátiť samotné sexuálne pracovníčky, ktoré ho požiadali o pomoc.

Na Slovensku nie je prostitúcia povolená, ale nie je ani zakázaná

Ako sa pre TV Joj ďalej poslanec vyjadril, tento spôsob funguje vo viacerých krajinách (vlastným spôsobom v Holandsku, Maďarsku či Rakúsku), no pred oficiálnymi vyhláseniami potrebuje situáciu prediskutovať s konzervatívnejšími kolegami vo svojej strane – medzi týmito osobami má byť napríklad vedúca Kresťanskej únie Anna Záborská.

“Musíme akceptovať fakt, že prostitúcia tu existuje, ale jej zlegalizovaním budeme schopní priniesť peniaze do štátneho rozpočtu, ktoré sa následne budú dať využiť napríklad aj na boj proti nelegálnej prostitúcii,” povedal v diskusii poslanec, čím by rád zmazal dieru, ktorá sa odhaduje na 90 až 100 miliónov eur ročne.

Rovnako sa potom bude dať efektívnejšie zachytávať nútenú prostitúciu. Pracovníčky by sa tak dostali na rovnakú úroveň ako živnostníčky, manikérky či kaderníčky, za svoju prácu by si mohli účtovať bločkami a dostávať bonusy.

Ďalšími výhodami by mala byť napríklad možnosť žien absolvovať každomesačnú lekársku prehliadku, čo sa v momentálnej situácii mnoho pracovníčok podstupovať bojí.

 

0
Uložiť článok
Komentovať