Bývalý britský premiér Boris Johnson uzatvoril dohodu s vydavateľstvom Harper Collins na napísanie memoárov. Kniha sa sústredí na jeho život v čase, keď vykonával funkciu premiéra, a s tým súvisiace udalosti novodobej britskej histórie. TASR o tom informuje podľa pondelkovej správy agentúry Reuters.
Harper Collins v pondelok potvrdilo, že s Johnsonom uzatvorilo dohodu, no nezverejnilo honorár pre bývalého premiéra a ani to, kedy knihy vyjde.
„Memoáre ako žiadne iné“
Arabella Pikeová riaditeľka jednej z divízii vydavateľstva, ktorá získala práva na Johnsonovu knihu, uviedla, že to budú „memoáre ako žiadne iné“.
„Teším sa na prácu s Borisom Johnsonom pri písaní o jeho čase v úrade, počas ktorého nastali niektoré z najdôležitejších udalostí nedávnej histórie Spojeného kráľovstva,“ povedala Pikeová.

V čase, keď bol Johnson premiérom, vystúpila Británia z Európskej únie a svet zasiahla pandémia koronavírusu, s ktorou súvisí aj aféra s oslavami vo vládnych budovách počas lockdownu. Tento škandál bol napokon jedným z dôvodov, pre ktoré Johnson vlani v septembri z funkcie odstúpil. Toto obdobie zahŕňa aj počiatočnú reakciu Británie na vojenskú inváziu Ruska na Ukrajinu.
Johnson zarobil až jeden milión libier (približne 1,1 milióna eur) za štyri prejavy, ktoré predniesol po odchode z postu lídra vládnej Konzervatívnej strany.
Očakávalo sa však, že po odchode z funkcie sa vráti ku kariére spisovateľa a stane sa rečníkom. Napísal napríklad biografiu jedného z jeho hrdinov – britského vojnového lídra Winstona Churchilla. Ešte pred nástupom do funkcie premiéra tiež súhlasil, že napíše knihu o anglickom dramatikovi Williamovi Shakespeareovi.
Herci, ktorí boli počas natáčania Harryho Pottera vymenení: Niekedy to bolo fiasko, inokedy tvorcovia nemali na výber
Terapia červeným svetlom nie je zázračná, tvrdí odborníčka: Vedeckých dôkazov je málo a chýbajú, nie je to všeliek
ANKETA: Nepáči sa mi to, malo by sa to odstrániť. Slovákov sme sa opýtali, čo si myslia o Separovom sprejovaní v Himalájach
Káva za 3,60 eura nám udrela do nosa a nevoňala: Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože
Prirovnávajú ju ku Kate Middleton, takto ju mal Putin žiadať o ruku: Kto je Alina Kabajevová, údajná nová cárovná v Kremli?
Ste tu za hodinu, najete sa od 5 eur: O tomto európskom klenote ste možno nikdy nepočuli, musíte ho vidieť
Detské nosové vakcíny proti chrípke boli fuč za pár hodín. Vieme, kedy príde posledná dávka, niektorí rodičia sú zúfalí
Budú v sobotu na Sviatok Všetkých svätých otvorené obchody? Pozrite sa, ako to bude po novom, reťazce hlásia zmeny
Radik bol postrach Ruska: Škrtil 90-ročné ženy, tvrdil, že ich to nebolí a len sa chcel najesť. Náhodou ho zachytilo video
Boli sme sa v Bratislave zaočkovať proti covidu bez registrácie: Rad nemal konca, ľudia vtipkovali o kukurici. Na toto sa pripravte












Nahlásiť chybu v článku