Bratislavská polícia vyšetruje prípad podvodu, pri ktorom falošný turista vylákal od muža 280 eur. Stalo sa tak 3. novembra v blízkosti bankomatu na Primaciálnom námestí. Polícia v tejto súvislosti pátra po neznámom páchateľovi. Informuje o tom na sociálnej sieti, kde zverejnila aj fotografie hľadaného muža.
Podľa doposiaľ zistených informácií mal anglicky hovoriaci muž pristúpiť k poškodenému a predstaviť sa ako turista, ktorému z auta ukradli peňaženku aj s bankomatovou kartou. Na návrat domov si vraj potrebuje kúpiť lístok na trajekt, ktorý sa dá kúpiť iba v hotovosti. Požiadal preto poškodeného, aby mu vybral z bankového účtu peniaze, ktoré mu následne prepošle.
Polícia prosí o pomoc
Poškodený vybral zo svojho účtu 280 eur, ktoré následne dal falošnému turistovi. Ten cez mobilnú aplikáciu poslal potvrdenie o zaplatení 250 libier. „Predmetné potvrdenie o zaplatení ale bolo bez akýchkoľvek údajov o účtoch. Následne uvedené potvrdenie vymazal a prestal s poškodeným komunikovať,“ približuje polícia.
Akékoľvek informácie o totožnosti neznámeho muža môže verejnosť oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou správy na profile polície na sociálnej sieti.
Budú v sobotu na Sviatok Všetkých svätých otvorené obchody? Pozrite sa, ako to bude po novom, reťazce hlásia zmeny
Radik bol postrach Ruska: Škrtil 90-ročné ženy, tvrdil, že ich to nebolí a len sa chcel najesť. Náhodou ho zachytilo video
Boli sme sa v Bratislave zaočkovať proti covidu bez registrácie: Rad nemal konca, ľudia vtipkovali o kukurici. Na toto sa pripravte
Urológ Ján Švihra: Vo vybraných prípadoch má obriezka stále veľký zmysel. Takto by mala vyzerať správna hygiena „tam dolu“
Brat za Brata zbiera údaje možno aj o vás. Redaktorka bola 21 dní v top exotickej destinácii, výdavky ju prekvapili
Objavili sme klenot, nikdy ste o ňom nepočuli: Prešli sme sa po najstaršom drevenom moste v Európe a navštívili unikát
Jednu chcel označiť horiacou cigaretou, inú zase zbil do bezvedomia. Čím bol Picasso väčší sadista, tým lepšie maľoval
Zrezanú kožu prišíval na tváre, topila sa v hnise, stál pri prvej plastike penisu: Chirurg experimentoval s obeťami vojny
ANKETA: Nemá to tu čo robiť. Pýtali sme sa Slovákov, či nakupujú v ruskom reťazci MERE a čo si o ňom myslia
Odborníčka na dýchanie Petra Gaul: 60 až 80 % z nás nedýcha správne. Čo bude platiť večne, sú 3 zásady












Nahlásiť chybu v článku