Na slovenských železničných tratiach možno okrem štátneho dopravcu vídavať a využívať aj vlaky súkromných spoločností. Po RegioJete a Leo Expresse sa do jedného z krajov pridá nový dopravca, ktorý sľubuje prepojenie Slovenska so susednou krajinou.
Koncom roka 2024 by na trati v Trenčianskom kraji mala začať premávať linka ďalšieho súkromného železničného dopravcu, píše na webe denník Štandard.
Česká spoločnosť Arriva chce denne vypravovať 7 párov vlakov na trase Nové Mesto nad Váhom – Myjava – Veselí nad Moravou – Hodonín. Informáciu potvrdil aj hovorca spoločnosti Peter Stach. „V tejto chvíli sme na začiatku rokovaní, absolvovali sme úvodné pracovné stretnutie na ministerstve dopravy,“ uviedol pre denník.
Nie je to pritom prvýkrát, čo spoločnosť Arriva skúšala okrem slovenských ciest preraziť aj na našich železničných tratiach. V minulosti prevádzkovala vlakovú linku z Prahy cez Vlársky průsmyk do Trenčína. Tá ale bola v roku 2019 dočasne prerušená.
Arriva na Slovensku zabezpečuje mestskú, prímestskú, zmluvnú a komerčnú autobusovú dopravu v 17 mestách. Na strednom Slovensku pod značkou Liorbus poskytuje služby pre oblasti Liptova a Oravy, na východe prevádzkuje spoje v okolí Michaloviec.
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom
Šéf IĽP: Ficova vláda je asociálna a zbabelá. Bez ľudských práv sme len platiči daní a zdroje pre korporácie
Vianočné trhy u našich susedov sú ako z rozprávky: Na šunku za 6 eur sa tvorili rady, na cenu si dajte pozor
Psychologička Zuzana o alkohole: Fero Joke verejne priznal chybu a bol to správny krok, riskoval svoju reputáciu
Do Bratislavy lietadlom, do Košíc zase vlakom. Za 1 deň som porovnala oba spôsoby cesty, určiť víťaza je náročné
Nikola žije v Španielsku: Väčšina ľudí tu zarába okolo 1 300 € mesačne. Prenájom jednoizbového bytu v Madride stojí 1 000 €










Nahlásiť chybu v článku