Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal výstrahy prvého a druhého stupňa od 12.00 h do 19.00 h. Informuje o tom na svojom webe.
Výstrahy druhého stupňa platia pre celý Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj, pre takmer celý Trenčiansky kraj a pre okresy Krupina, Lučenec, Poltár, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Žarnovica a Žiar nad Hronom. „Miestami sa očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 až 36 stupňov Celzia. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uviedli meteorológovia.
Výstrahu prvého stupňa vydali pre takmer celý Košický kraj, okresy Považská Bystrica, Púchov, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Martin, Turčianske Teplice a Žilina. Teplota môže dosiahnuť 33 až 34 stupňov.
Očakávajú sa nebezpečné búrky
Počas dnešného dňa sa bude studený front nachádzať nad Poľskom, Českom, Rakúskom a na tomto studenom fronte sa začnú tvoriť pomerne intenzívne búrky. Tieto búrky budú nebezpečné najmä silným nárazovým vetrom, ktorý môže prekračovať rýchlosť 100 km/h, informuje portál iMeteo.
„Nateraz ešte nie je jasné, v akej silnej intenzite búrky na Slovensko dorazia. Treba počítať s tým, že môžu byť veľmi nebezpečné s veľmi silným vetrom, ktorý bude páchať škody,“ dodáva.
Košické vianočné trhy nám vyrazili dych. Oškvarky z kapra za 15 eur ľudia ospevujú, cibuľa za 1,5 eura prekvapila
Cheeseburger za 0 €: Boli sme na otvorení horúcej novinky. Sľúbili 1 000 jedál zadarmo, poriadne nás sklamali
Expert na hypotéky: Ľudia preplácajú úvery aj o stovky eur mesačne, ktoré vedia ušetriť. Pozor na kreditky či hazard
Mesiac som žila zo 4,57 eura na deň: Potraviny ma stáli len 128 eur, podarilo sa mi to vďaka tomuto triku a bez obmedzovania
Klobása či placky stoja aj 12 eur, novinkou je výhodné menu. Boli sme na trhoch v Bratislave, takéto sú tohtoročné ceny
42 rokov hnila doma vo svojej posteli: Hedviga zomrela a zápach rozkladajúceho tela susedov nerušil. Nikto si to nevšimol
Navštívili sme nádhernú slovenskú dedinu, jedinú svojho druhu. Redaktorka vyskúšala novú linku Košice – Bratislava
Porsche sa na ojazdených pneumatikách rútilo až 150 km/h. Po náraze začalo horieť, Paul Walker vtedy ešte žil
Matúš prešiel vyše 25-tisíc kilometrov: Na výkaly v prírode treba lopatku, servítky zobrať so sebou. Slováci tomu nerozumejú









Nahlásiť chybu v článku