Nabíjanie menších elektrických dopravných prostriedkov pomocou domácej energie môže ľahko skončiť katastrofou. Presvedčil sa o tom aj muž z Česka, ktorému kvôli neopatrnému nabíjaniu vyhorel byt, pričom škody sa odhadujú na státisíce korún.
V dnešnej dobe sú presúvacie prostriedky na nabíjanie veľmi populárne azda po celom svete. Od malých kolobežiek až po elektromobily, je to predsalen ekologické aj to viacerým šetrí peniaze. Kto však na tejto veci rozhodne neušetril, je pán z blízkosti Plzne.
Nabíjal v kuchyni, všade boli iskry a neskôr plameň
Ako uvádza zdroj CNN Prima, hasiči v Plzeňskom kraji riešili v posledných troch týždňoch dve veľmi podobné a zároveň veľmi zriedkavé prípady. V oboch išlo o to, že majitelia elektrických skútrov, respektíve kolobežiek, nabíjali svoje zariadenia bez dozoru.

„Dal som svoj skúter nabíjať a odišiel som. Bol tam asi hodinu. Keď som si išiel k nemu sadnúť späť do kuchyne, z ničoho nič začali lietať iskry a ozvalo sa syčanie. Začali sme utekať preč, keďže ihneď sa objavil aj plameň,“ opísal situáciu pre CNN Prima majiteľ bytu, ktorému kvôli ohňu vznikla škola v prepočte asi 8 000 eur.
Muž uhasil požiar pomocou hydrantu ešte pred príchodom hasičov. Problém však bude s možnosťou reklamácie, keďže pán z okolia Plzne kúpil elektrický dopravný prostriedok z druhej ruky.
O druhom prípade, kedy začala horieť elektrická kolobežka, sa vyjadrili samotní hasiči. „Evakuovali sme 13 osôb, tri skončili v starostlivosti záchranárov. Škoda sa vyšplhala na jeden milión korún,“ povedal hovorca hasičov z Plzne.
Rady odborníkov, ako predísť zbytočným škodám
Základným bodom, ako sa čo najlepšie vyvarovať zbytočným škodám, je vlastniť elektro zariadenie od overeného dodávateľa. „Ak kúpim kolobežku na nejakom čínskom e-shope, kde sú pridané neznačkové batérie a články nie sú overené, môže dôjsť k jej vznieteniu,“ vysvetľuje majiteľ internetového obchodu Pavel Šánek.

Ďalšie rady od odborníkov sú napríklad neopúšťať zariadenie počas nabíjania, či skladovať ho mimo priestorov s vyššou teplotou alebo vlhkosťou.
Gynekológ meral 155 cm a ženám striekal žieraviny do maternice: Z orgánov krvácali, chcel ich tak sterilizovať
Odborníčka na závislosti Bára: Ak si človek nechce pomôcť sám, neprinútite ho. Suchý február môže byť začiatok
Milovníčka dinosaurov Monika: Jurský park je fikcia plná mutantov. Ak by prežili, my by sme tu neboli
Nikola a Hana dali výpoveď a odišli na Zanzibar. V podniku z novej časti Na nože sme sa najedli až na druhý pokus
Najobávanejšia žena histórie: Kráľovnej Boudici sa báli aj Rimania, jej besné plienenie prirovnávajú ku skaze Pompejí
Žena napísala odkaz a pred rokmi sa vyparila: Má zvláštnu poruchu pamäti, rodina po nej pátrala už dvakrát
Slovákov straší fenomén pracujúcej chudoby. Nemecké platy podľa analytika môžeme mať, zmeniť sa musí zásadná vec
Nastúpili do lietadla, po chvíli boli mŕtvi. Letecká katastrofa tímu Manchester United patrí medzi najhoršie v histórii
Mladík spadol do 45 cm škáry za chladničky v obchode a našli ho po 10 rokoch. Kým jeho telo hnilo, ľudia tam nakupovali
Poslanec Bartek exkluzívne pre interez: Františkovi Mikloškovi sa neospravedlním, nepovedal som nič vulgárne








Nahlásiť chybu v článku