Foto: TASR - Jaroslav Novák/ FB-Empire-The Know-How Institute

Vtipná reakcia jazykovej školy dnes baví celé Slovensko.

Ako sme vás pred niekoľkými dňami informovali, ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová sa v Abú Zabí zúčastnila na otvorení medzinárodnej konferencie Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO). Ľudí počas nej pobavila svojou zaujímavou angličtinou. Na to teraz zareagovala aj jazyková škola Empire-The Know-How Institute.

Tá do svojej ponuky zaradila kurz slovanskej angličtiny. Počet študentov je limitovaný a hanba zaručená. „Havárijú tudej? Nebláznite a poďte sa radšej naučiť pravú angličtinu, ktorou sa dohovoríte všade vo svete. A pri rozhovore s vami nebudú ľudia dvíhať obočie,“ píše na svojich stránkach škola.

Ponuka zrejme vznikla ako reakcia na diskusiu medzi Petrom Kotlárom a Martinou Šimkovičovou po konferencii. V živom vysielaní sa pýtala, či to bolo naozaj také strašné a nezrozumiteľné. Peter Kotlár ju háji, že obsahovo bol jej prejav perfektný a výslovnosť vraj bola presne taká, akú ju Slovák má mať. Dodáva, že angličtina Francúzov či Kórejcov je omnoho horšia. Presne tak, ako rozprávala na konferencii ministerka kultúry, vraj má rozprávať každý Slovan. Podľa Kotlára to bola „normálna slovanská angličtina“.

Uložiť článok

Najnovšie články