Foto: TASR, minv.sk

Ministerstvo vnútra pripravilo viaceré novinky.

Nová rezortná autoškola patrí pod ministerstvo vnútra. Jeho zamestnanci majú automaticky nárok na bezplatnú autoškolu. Okrem nich sa novinka týka aj príslušníkov Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru. Tieto skupiny môžu požiadať úrad práce aj o rekvalifikačný kurz, ktorý v niektorých prípadoch môže preplatiť štát. Informáciu priniesol denník Pravda.

Na Slovensku už podobný typ autoškoly fungoval. Svoju činnosť však ukončila v roku 2015. Aktuálne je motiváciou pre vznik rezortnej autoškoly najmä školenie a výučba zamestnancov pod vlastnou taktovkou.

Ministerstvo predstavilo viaceré novinky

Keďže doteraz bolo nutné zamestnancov zaradiť do civilných autoškôl, rezort vnútra víta aj možnosť šetrenia peňazí, ktorú novinka predstavuje.

„Kurzy v súčasnosti ešte neprebiehajú, pretože je potrebné vypracovať a aktualizovať interné predpisy zabezpečujúce riadny chod autoškoly,“ uviedol rezort.

Autoškola má byť v prvom rade k dispozícii policajtom a hasičom. Práve u nich je podmienkou pre výkon služby disponovanie vodičským preukazom konkrétnej vodičskej skupiny alebo podskupiny.

Ďalšou z noviniek, ktorými sa ministerstvo pochválilo, je možnosť rekvalifikačného kurzu, o ktorý už spomenuté skupiny môžu požiadať úrad práce. Vďaka nemu si môžu napríklad rozšíriť vodičský preukaz.

Program rekvalifikačných kurzov však funguje aj pre iné povolania. Aktuálne štát pripravuje nový príspevok, ktorý umožní finančnú podporu pre ľudí, ktorí sa chcú vo svojej práci vzdelávať a posúvať vpred. Jeho spustenie je plánované ešte v prvom štvrťroku 2024.

Uložiť článok

Najnovšie články