Vládna koalícia bojkotovala diskusné relácie Na hrane, ktorá bola súčasťou TV JOJ a aj Na telo, ktorú televízia Markíza s prestávkami uvádza od roku 1999. Okrem toho nie je žiadnym tajomstvom, že vláda Roberta Fica sa chystá na zmeny v RTVS. Ministerka kultúry Martina Šimkovičová už pred mesiacom informovala o tom, že pripravuje napríklad zmenu voľby riaditeľa a predostrela aj možnú zmenu názvu.
Na RTVS a jej zamestnancov mieri svoje útoky predovšetkým Ľuboš Blaha, ktorý označil novinárov televízie a rozhlasu za „novinársku žumpu“ a pravidelne vo svojich statusoch dehonestuje Martu Jančkárovú, ktorá v minulosti moderovala Sobotné dialógy v rozhlase, aktuálne je tvárou O 5 minút 12. Po tom, ako sa Blaha včera objavil v relácii spolu s poslancom za KDH Jozefom Hajkom, sa to na jeho telegrame opäť nezaobišlo bez útokov a zavádzania.
Útoky neprestávajú
Blaha najskôr na začiatku statusu ironicky zagratuloval strane KDH k „mimoriadne cennej kádrovej politike“ a zaželal „príjemnú cestu na smetisko dejín“. Väčšiu časť bodov však venoval Marte Jančkárovej, ktorú označil za opozičnú moderátorku, ktorá podľa neho „hýrila neobyčajnou aktivitou“. Blaha sa posťažoval na to, že mu po každej vete skákala do reči a „dávala to na nabudenú hovorkyňu Progresívneho Slovenska“.
„Dostali sme jasný mandát na to, aby sme urobili poriadok v RTVS. Po dnešku už asi nikto nepochybuje, že je najvyšší čas, aby zaujatí a neprofesionálni žurnalisti ako je Jančkárová zmizli z verejnoprávneho priestoru,“ zaútočil na moderátorku, o ktorej tiež uviedol, že miesto toho, aby moderovala, robí progresivistickú politiku.
To však podľa neho nie je úlohou verejnoprávnej televízie. „RTVS ako vždy zlyhala a ľudia na Slovensku to vidia,“ tvrdí. Sám však nevie svoje tvrdenia argumentačne podložiť.
Podpredseda parlamentu opäť spomenul aj tému vojny na Ukrajine a napriek tomu, že už je po prezidentských voľbách, pokračuje v útokoch na svojich politických oponentov s tým, že sú vojnovými štváčmi a že kým jeho strana Smer-SD chce mier, ostatní podporujú vojnu.
„Klamú o našej Cestovnej mape z Michaloviec a nerešpektujú ani len slová pápeža Františka, ktorý vyzýva k mieru. Sú to vojnoví štváči, boli pristihnutí pri čine. Z KDH sa stala len kresťansko-dúhová pobočka Progresívneho Slovenska. Tí dopadli. Je čas ich vykostiť. A nás, ľavičiarov a vlastencov, títo liberáli aj s podporou KDH okydávajú, že sme dezoláti,“ napísal.
Dodal tiež, že sa to všetko deje len preto, lebo majú iný názor na progresivistické dúhové experimenty, očkovanie, či vojnu na Ukrajine. Samotný Blaha sa pritom v minulosti zúčastnil Pride-u v Bratislave na podporu práv LGBTI+ komunity. Jeho stranícky šéf Robert Fico o ochorení Covid-19 vyhlásil, že je to „strašná choroba“ a na poslednom stretnutí s ukrajinským premiérom priznal, že jeho výroky proti Ukrajine sú určené len pre „domáce publikum“.
Zatiaľ čo Ľuboš Blaha rozdáva vyjadrenia pre ruský kanál Rosijja 1 a tvrdí, že Rusko nie je náš nepriateľ, Robert Fico podporuje ukrajinského prezidenta Zelenského.
Stavať ho začali ešte za Mečiara: Tunel Višňové mali dokončiť s diaľnicou do Košíc. Skoro po 30 rokoch ho otvárajú
Zažili sme unikát, aký inde na Slovensku nenájdete: V decembri sme sa ocitli v srdci džungle, zaplatíte 8 eur
Bola vysušená doma v garáži a jej rodina si to nevšimla. Analytička povedala, kto môže mať problém s energopomocou
Nielen Culkinovi zo slávy preplo: Jeho filmový brat pýtal za podpis peniaze, svoju partnerku takmer uškrtil
Okamžite si ich bežte pozrieť: Našli sme 10 najlepších filmov roku 2025, mnohé z nich vám úplne ušli
Tento vianočný darček stíhate aj na poslednú chvíľu: Buďme solidárni, niekomu to môže zachrániť život
Šialený Hitlerov megavlak: 5-hviezdičkový hotel na koľajniciach mal byť budúcnosťou dopravy, postaviť ho nebolo možné
Milan Bez Mapy po kauze s Nickom Papcunom: Svojich sledovateľov a ich peniaze si vážim. Vieme, ako sa to nestane vám
Nastúpila do autobusu a zmenila tým históriu. Rosa neuvoľnila sedadlo belochovi a stala sa symbolom boja proti rasizmu
Navštívili sme mimoriadne významné miesto na Slovensku celkom zadarmo: Pravdepodobne ste o ňom nepočuli








Nahlásiť chybu v článku