Foto: TASR - Jakub Kotian

Blaha sa stal prvým vládnym politikom v EÚ, ktorý poskytol rozhovor kanálu Rossija 1.

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha je známy svojou náklonnosťou k diktátorom a aj k samotnému Rusku. Pravideľne útočí na slobodné médiá, novinárov nazýva „žumpou“, obraz prezidentky Zuzany Čaputovej nahradil Ernestom Che Guevarom a vlajku Európskej únie v kancelárii skryl, aby na jej miesto priniesol ďalšiu, slovenskú.

Najnovšie poslanec za Smer prijal v parlamente ruskú televíziu. Pre kanál Rossija 1, ktorý je známy svojou propagandistickou činnosťou, poskytol rozhovor. Blaha sa v tejto role očividne vyžíval a o detaily z rozhovoru sa podelil aj na svojom telegramovom účte, keďže facebookový mu zablokovali.

Pochválil sa rozhovorom

„Som veľmi rád, že v hlavnej ruskej televízii Rossija 1 mohol zaznieť aj hlas zo Slovenska. Ruský novinár mi vravel, že vraj som prvý z vládnych politikov z členských krajín EÚ, ktorý mu dal rozhovor – o to viac ma to teší,“  napísal na sociálnu sieť a pridal aj emotikon – srdiečko.

Blaha uviedol, že rozhovor trval hodinu a novinár sa pýtal na poľnohospodárske protesty, sankcie a vzťah Slovenska k Rusku. Ako priznal, neovláda ruský jazyk, preto hovorili po anglicky.

Práve to považuje za vtipné, pretože „liberálne kaviarne zo mňa robia ruského agenta – ja len, že už ste videli ruského agenta, ktorý by nehovoril po rusky?“ spýtal sa.

Novinár priznal, že video z „jesenného upratovania“, na ktorom Blaha mení vlajky, sa v Rusku stalo hitom. „Tak som mu s radosťou vysvetlil, že som chcel svojím gestom s európskou vlajkou zdôrazniť, že Slovensko je pre nás na prvom mieste,“ okomentoval to poslanec. K tomu zároveň dodal, že je vlastenec a je na to hrdý. Ako sám hovorí, nechce vojnu, nechce sankcie a hľadá cesty k porozumeniu.

„Slniečkari môžu aj puknúť od zlosti, ale my sa budeme rozprávať s Rusmi, budeme komunikovať s ruskými médiami, budeme sa snažiť o dialóg. Rusko nie je náš nepriateľ a ja urobím všetko pre mier,“  napísal v závere Blaha a opäť pridal aj srdiečko.

Uložiť článok

Najnovšie články