Za 525 000 dolárov vydražili minulý týždeň na aukcii v USA bič, ktorý herec Harrison Ford používal v dobrodružnom filme Indiana Jones a posledná krížová výprava (1989).
Aj sánky za 15 miliónov
Na týždňovej aukcii sa vydražili tiež sánky z filmu Občan Kane (1941) za 14,8 milióna dolárov, čo z nich robí jednu z najdrahších rekvizít v histórii filmu.
Indianov bič možno vidieť v záverečných dramatických scénach, ktorými Fordova postava prechádza pri pokuse získať Svätý grál. Ford ho na britskej premiére filmu daroval vtedajšiemu princovi Charlesovi. Od neho ho darom dostala jeho manželka princezná Diana, ktorá ho neskôr venovala súčasnému majiteľovi. Jeho identitu, ako ani totožnosť kupujúceho aukčný dom Heritage Auctions so sídlom v americkom Dallase nezverejnil.
Čiapka zo Sám doma
„Tento dobytkársky bič je ikonickým symbolom kultovej postavy filmovej histórie, Indianu Jonesa, a bol hlavným bodom tejto aukcie,“ uviedol pre tlačovú agentúru AP Joe Maddalena, výkonný viceprezident spoločnosti Heritage Auctions.

Dražila sa i pletená zimná čiapka Macaulaya Culkina z filmu Sám doma (1990), pár samurajských mečov z filmu Kill Bill (2003) alebo súbor prvých vydaní románov o Harrym Potterovi podpísaný autorkou J. K. Rowlingovou.
Kristína a Juraj žijú na Islande: Život je tu drahý, ale jeho kvalita je vysoká. Miestnym chýba spontánnosť
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa












Nahlásiť chybu v článku