Foto: archív TASR/Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Tomáš Taraba verejne zosmiešnil dcéru prezidentky.

Poslanec Tomáš Taraba, člen výboru pre kultúru a médiá, na svojom Facebooku zdieľal fotografiu z módnej prehliadky, na ktorej je dcéra Zuzany Čaputovej. Popis foto znel: “Po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.” Okamžite sa strhla vlna kritiky, dnes má však kauza pokračovanie.

Poslanec Ján Benčík (momentálne za klub SaS) dnes v Národnej rade navrhol, aby sa vláda ospravedlnila Emme Čaputovej za výrok poslanca Tomáša Tarabu. V pléne NRSR Benčík predniesol tento návrh:

“Národná rada SR odsudzuje konanie poslanca NR SR Tomáša Tarabu, ktorý vedome vystavil verejnej šikane neplnoleté dievča. Je neprípustné, aby sa ako nástroj politickej súťaže využívali narážky na deti politikov. NR SR sa týmto ospravedlňuje Emma Čaputovej za nedôstojné konanie jedného zo svojich poslancov.” 

Agresívne správanie poslancov ĽSNS

Ako informovala poslankyňa Vladimíra Marcinková, Benčík nedostal ani šancu dohovoriť, pretože ho agresívnym krikom prerušili poslanci z ĽSNS, ktorí sa zastali Tarabu.

Je dcérou prezidentky a za to si vyslúžila výsmech od poslanca Tarabu. Emma Čaputová nedávno vystúpila na Fashion Live, kde predviedla modely návrhára Borisa Hančeku. Na tomto podujatí ju prišla podporiť aj jej mama, prezidentka Slovenskej republiky. Poslanec Taraba zdieľal na svojom Facebooku jej fotografiu s popisom, že “po včerajšom dni vieme, že máme na Slovensku novú top modelku.”

Okamžite sa strhla vlna kritiky, kde správanie Tarabu odsúdili ostatní politici, Polícia Slovenskej republiky a dcéry sa zastala aj mama, prezidentka Zuzana Čaputová.

Foto: TASR

Poslanec nevkusne atakoval dcéru prezidentky, ktorá nemá ešte ani 18 rokov. Zosmiešnil jej vzhľad a to len preto, že ide o dcéru prezidentky. Žijeme v dobe, keď mladé dievčatá sledujú instagramové trendy, trápia sa nad svojím vzhľadom, čo často môže viesť k psychickým problémom. Emma má 17 rokov a poslanec nemal žiadne právo komentovať a navážať sa do nej.

Reakcia prezidentky na seba nenechala dlho čakať. “Útok na politika alebo političku cez jeho deti je politické dno. Poslanec Taraba by sa o moju dcéru nikdy nezaujímal, keby to nesúviselo s mojou funkciou. Ľudskej zlobe a hlúposti musím v živote čeliť, ale moje deti z toho vynechajte!”

0
Uložiť článok
Komentovať