Dočasne poverený vedením Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) bude od júna jeho doterajší podpredseda Igor Králik. Nahradí tak Jána Hrubalu, ktorý sa vzdal funkcie. TASR to potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.
„JUDr. Ján Hrubala dnes končí vo funkcii predsedu Špecializovaného trestného súdu. Súd bude viesť až do výberu nového predsedu podpredseda súdu JUDr. Igor Králik,“ uviedla hovorkyňa.
Hrubala sa funkcie vzdal potom, ako si ho v polovici mája predvolal minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD). Tlmočil mu výhrady voči postupu v rámci disciplinárnej veci sudcu ŠTS Michala Trubana, týkajúce sa zisťovania rozsahu policajných informácií o sudcovi. Hrubala tvrdil, že podľa Suska išlo o nedostatok v jeho práci a o pochybenie, ktoré je dôvodom na jeho odvolanie z funkcie predsedu súdu.
Monika a Zbyšek vyrábajú na Sicílii olivový olej: Platy sú tu nižšie, no južanský život je nám blízky
Preskúmali sme starú jadrovú elektráreň na Dunaji: Prevádzku museli v poslednej chvíli zastaviť, dnu sa dostanete aj vy
365 dní bez kvapky alkoholu: Takto som prežila rok bez vodky a piva. Čakala som zázraky, prišlo niečo lepšie
Netušili, že o chvíľu zomrú, prežil len jeden: Od najväčšej leteckej tragédie Slovenska prešlo už 20 rokov
Ficovi zasvietili očká, že bude niečo dohadovať: Expert vysvetlil, či sa ľudia majú novej atómky obávať
Radek sa viezol 21 hodín vlakom so železnou rudou pri 50 °C: Pred slnkom sa nedalo schovať, raz za život stačilo
Sadistický vrah znásilňoval a mučil 13-ročných chlapcov. Šéf IĽP tvrdí, že Irán zažíva najväčšiu krízu za celé desaťročia
Najmladšia obeť nemala ani 17 rokov. Jedna z najhorších tragédií v bani Dukla si vyžiadala až 108 životov
Kapitán si užíval s milenkou, na vlasoch mal kokaín. Likvidácia havárie Costa Concordie stála trikrát viac ako výroba lode









Nahlásiť chybu v článku