Traja neznámi muži donútili vodiča taxislužby, aby ich odviezol zo železničnej stanice v Kysuckom Novom Meste až do Poľska. O prípade informuje portál Žilinák, informáciu potvrdila aj polícia.
Incident sa mal odohrať počas taxikárovej nočnej sobotnej služby. „Približne o 23:35 hod. v noci na stanici zastavil vlak smerujúci zo Žiliny do Čadce. Z jedného z vozňov mali pravdepodobne vystúpiť tri osoby, ktoré následne nastúpili do jeho služobného vozidla,“ píše portál.
„Vodič podľa svojich slov pasažierov požiadal, aby si jeden z nich sadol dopredu, keďže boli traja a niesli so sebou aj batoh. Jeho pokyn však neuposlúchli a nezdalo sa, že by rozumeli slovenskému jazyku. Muži nekomunikovali, ani keď im oznámil, koľko bude jazda stáť. Na cestu však vyrazil, aj keď si nebol istý, či mu pasažieri po vystúpení zaplatia,“ vysvetľuje.
Po krátkom čase sa však situácia vyostrila a vodič taxislužby dostal nožík ku krku. „Na diaľnici sa snažil držať v pravom pruhu a dúfal, že stretne vozidlo polície. To sa však nestalo a jeho pasažieri sa začali obávať, že smerujú na Českú republiku. Krátko na to mu mal jeden z mužov opäť priložiť nôž k telu, tentokrát smerom k rebrám,“ opisuje portál Žilinák incident.
Na poľskú stranu sa dostali krátko po polnoci. Políciu nestretli ani na hraničnom priechode. Taxikár im zastavil pred pobočkou firmy, ktorú pozná a vie, že sa v areáli nachádzajú bezpečnostné kamery, dodáva portál.
Preskúmali sme starú jadrovú elektráreň na Dunaji: Prevádzku museli v poslednej chvíli zastaviť, dnu sa dostanete aj vy
365 dní bez kvapky alkoholu: Takto som prežila rok bez vodky a piva. Čakala som zázraky, prišlo niečo lepšie
Netušili, že o chvíľu zomrú, prežil len jeden: Od najväčšej leteckej tragédie Slovenska prešlo už 20 rokov
Ficovi zasvietili očká, že bude niečo dohadovať: Expert vysvetlil, či sa ľudia majú novej atómky obávať
Radek sa viezol 21 hodín vlakom so železnou rudou pri 50 °C: Pred slnkom sa nedalo schovať, raz za život stačilo
Sadistický vrah znásilňoval a mučil 13-ročných chlapcov. Šéf IĽP tvrdí, že Irán zažíva najväčšiu krízu za celé desaťročia
Najmladšia obeť nemala ani 17 rokov. Jedna z najhorších tragédií v bani Dukla si vyžiadala až 108 životov
Kapitán si užíval s milenkou, na vlasoch mal kokaín. Likvidácia havárie Costa Concordie stála trikrát viac ako výroba lode
Pod najstráženejšou hranicou sveta kopali tajný tunel, Sovietom chceli ukradnúť to najcennejšie. Misia mala bizarný koniec









Nahlásiť chybu v článku