Foto: Facebook(Polícia SR)/TASR

Tento bager je v Európe unikátnym strojom.

Smerom k paneláku v Prešove už vyrazil unikátny búrací stroj. 214-tonový kolos je určený na búranie vysokých objektov. Vzhľadom na rozsah poškodenia a výšku, v ktorej bude treba pracovať, je táto alternatívna najprijateľnejšia. 

Dnes ráno už stroj prišiel na Slovensko a presúva sa smerom k Prešovu. Bol rozdelený na 4 časti a takto je postupne prepravovaný. Polícia upozorňuje vodičov, že predpokladaný čas odchodu z hraničného prechodu Drietoma je medzi 8.00 a 9.00 hodinou po trase Drietoma – Trenčín – Žilina – Martin – Ružomberok – Liptovský Mikuláš – Poprad – Prešov (Mukačevská 7). Očakávaný príchod do Prešova je v popoludňajších hodinách. Odporúča preto, aby si vodiči vyberali trasu, po ktorej konvoj nepôjde.

Jedinečný stroj vlastní česká firma Cannoneer. Tá prejavila veľkú solidárnosť a búracie práce vykoná na paneláku zdarma, jediné čo si nechá preplatiť je preprava tohto kolosu. Práce by podľa SME mali trvať asi 4 dni a firma to chce stihnúť do Vianoc, aby ľudí neotravovali zbytočným hlukom.

Špeciálnym zariadením s teleskopickým ramenom sa budú časti paneláka postupne odstrihávať a jednotlivé kusy sa budú následne zhadzovať dole a to buď do šachty alebo vonkajšou stranou.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )