brightside.me

Lucia Mužlová / / LifeHacking
Strečing je dôležitou súčasťou akejkoľvek fyzickej aktivity a je aj veľmi prospešný, pokiaľ ide o každodenný život. Nezabúdajte, že aj pri strečingu, alebo preťahovaní svalov,...

Strečing je dôležitou súčasťou akejkoľvek fyzickej aktivity a je aj veľmi prospešný, pokiaľ ide o každodenný život. Nezabúdajte, že aj pri strečingu, alebo preťahovaní svalov, by ste si mali dávať pozor na dýchanie a cvičenie by vám nemalo spôsobiť žiadnu bolesť. Španielska fitness trénerka vytvorila tieto krásne ilustrácie, ktoré vám ukážu, že cvičením a strečingom ovplyvňujete veľa svalov. Viete ale, ktoré konkrétne?

Zdvíhač (kývač) hlavy

strecing1
brightside.me

Preťahované svaly: zdvíhač hlavy

Ako na to: Dajte si ruky v bok, aby sa vaša chrbtica narovnala a pomaly zaklonte hlavu dozadu. Pre lepší účinok si môžete dať dlane aj na čelo.

Bočná flexia krku pomocou rúk

strecing2
brightside.me

Preťahované svaly: zdvíhač hlavy a horný trapézový sval.

Ako na to: Posaďte sa a vyrovnajte chrbát. Ľavú ruku dajte ponad hlavu a pomaly za pomoci ruky nakloňte hlavu doľava. Snažte sa dotknúť svojím ľavým uchom vašeho ľavého ramena. Opakujte aj na druhej strane.

Rameno

strecing3
brightside.me

Preťahované svaly: bočný deltový

Ako na to: Natiahnite pravú ruku okolo tela. Pomôžte si druhou rukou a pažu natiahnite. Opakujte na druhej strane.

Zadné svaly krku

strecing4
brightside.me

Preťahované svaly: trapézový sval

Ako na to: Cvičenie začnite v stoji s nohami pri sebe, chrbát je rovný. Pomaly začnite tlačiť boky dozadu, horná časť chrbta sa ohýba spolu s hlavou dopredu. Bradou sa snažte dotknúť hrudníka.

Trojuholník

strecing5
brightside.me

Preťahované svaly: vonkajšie šikmé

Ako na to: Postavte sa s nohami mierne širšími ako šírka ramien a pažami smerujúcimi do strán. Predná noha by mala byť vystretá a zadná v uhle cca 90 stupňov. Pravá ruka smeruje k pravej nohe a chrbát by mal byť rovný.

Póza ťavy

strecing6
brightside.me

Preťahované svaly: priamy sval brucha a vonkajšie šikmé

Ako na to: Posaďte sa na päty, dajte si ruky za chrbát a tlačte vaše boky hore a dopredu. Dávajte pozor, aby ste nepreťažili dolnú časť chrbtice.

Hrudník

strecing7
brightside.me

Preťahované svaly: veľký prsný sval a najširší sval chrbta

Ako na to: Začnite tým, že sa postavíte čelom k stene, pričom sa jej pravou rukou dotýkate. Pomaly sa otáčajte smerom od steny, aby sta pretiahli svaly na hrudi. Cvičenie opakujte aj s druhou rukou.

strecing8
brightside.me

Preťahované svaly: veľký prsný sval a najširší sval chrbta

Ako na to: Postavte sa ďalej od steny. Pomaly sa skláňajte dole. Telo by malo byť rovnobežne so zemou a rukami sa dotýkate steny. Zaujmite pozíciu, ktorá je na obrázku. Chrbát udržte rovný a hrudník tlačte mierne dopredu. V hornej časti vytvára hrudník mierny oblúk.

Póza dieťaťa

strecing9
brightside.me

Preťahované svaly: najširší sval chrbta

Ako na to: Kľaknite si na podložku a pomaly spúšťajte váš chrbát a hrudník smerom nadol. Čelom sa snažte dotknúť podložky.

Otáčanie poležiačky

strecing10
brightside.me

Preťahované svaly: veľký sedací sval a vonkajšie šikmé svaly

Ako na to: Ľahnite si na chrbát, pokrčte pravé koleno a natiahnite ho smerom doľava. Trup pomaly otáčajte v opačnom smere. ľavou rukou môžete tlačiť pravé koleno smerom k podlahe. Opakujte s druhou nohou.

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Komentovať (0)