Koaličná SNS navrhne v parlamente obnoviť skupiny priateľstva s Ruskou federáciou a Bieloruskom. Verí, že návrh podporia aj koaliční partneri Smer-SD a Hlas-SD. TASR o tom informovala hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.
„Národná rada (NR) SR v každom volebnom období schvaľuje skupiny priateľstva. SNS chce, aby NR SR mala dobré vzťahy so všetkými štátmi. Dôležitým predpokladom pochopenia a spolupráce je i vzájomná komunikácia na parlamentnej úrovni,“ uviedla Škopcová.
Činnosť skupiny je pozastavená od vypuknutia vojny
Plénum NR SR v roku 2022 dočasne pozastavilo činnosť skupiny priateľstva s Bieloruskom a Ruskom v rámci slovenskej skupiny Medziparlamentnej únie. Skupiny by nemali fungovať, kým sa neskončí vojenská prítomnosť Ruska na území Ukrajiny.
Odporúčané články
Najzábavnejšia loď sveta má na streche motokárovú dráhu. Plavba pritom vyjde len na pár stoviek, má to háčik
Z nového seriálu diváci šalejú, láme rekordy sledovanosti: Ľudia ho nevedia vynachváliť, aj keď končí tragédiou
Báli sa, že sa rozbijú na črepy a zomrú. Princezná si myslela, že zhltla klavír, kráľ zas veril, že má orgány zo skla
Michal Havran v 1 na 1: Ak Orbán prehrá, Fico skončil. Prvé kolo slovenských volieb sa odohrá v Maďarsku
Už sa to začalo, pocítime to všetci: Analytik Potočár vysvetli, čo by sa stalo, ak by zajtra začala prúdiť ruská ropa
Surový burger nám takmer utiekol z taniera, no prišlo aj milé prekvapenie. Boli sme v pizzerii Família z novej časti Na nože
Čo sa to deje na pumpách? Opýtali sme sa čerpacích staníc, či plánujú obmedziť predaj. Niekde sa to už deje











Nahlásiť chybu v článku