Opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR František Majerský (KDH) žiada mimoriadne zasadnutie Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS).
Iniciovať ho chce v súvislosti s návštevou europoslanca a podpredsedu koaličného Smeru-SD Ľuboša Blahu v Moskve a jeho stretnutím s riaditeľom Služby zahraničnej rozviedky Ruskej federácie (SVR) Sergejom Naryškinom.
„Nemôže sa stávať, že slovenský europoslanec sa blahosklonne klania ruskej rozviedke a SIS je ticho. Zvolávam preto mimoriadny výbor, aby sme prešetrili riziká pre Slovensko, ktoré europoslanec Blaha svojím konaním našim obyvateľom spôsobuje, pretože sa javí, že ide o kolaboráciu s Ruskou federáciou,“ skonštatoval Majerský.
Zároveň vyzval slovenské bezpečnostné služby na rázne konanie. „Aby ochránili suverenitu a bezpečnosť našich obyvateľov,“ dodal.
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom









Nahlásiť chybu v článku