Vlna tropických horúčav opäť skončí. Štvordňová šnúra teplého počasia bude dnes prerušená postupujúcim studeným frontom, ktorý sa nad naše územie nasúva od severu.
Na tomto studenom fronte sa dnes budú vytvárať aj búrky a to predovšetkým na východe nášho územia. Na západe sa dnes búrky ani prehánky nevyskytnú, no čo budeme pozorovať na celom našom území je príjemné ochladenie. Dnešné maximálne teploty sa budú pohybovať od 29 do 35 stupňov Celzia, na severe od 25 do 29 stupňov Celzia. Zajtra teploty budú dosahovať hodnoty od 23 do 28 stupňov Celzia.
Na juhu sa ochladí zajtra. Dnešný prechod studeného frontu teda veľa zrážok neprinesie, ale určite poteší ochladenie.


Dnes ešte teplo na mnohých územiach
Dnes ešte na juhu bude teplo a teploty sa môžu šplhať k +35 °C. Na severe však už bude chladnejšie. Časť územia Slovenska, najmä juh a západ, zasiahnu horúčavy aj vo štvrtok. Na svojej webovej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy pre vysokými teplotami pre viaceré kraje.
Meteorológovia očakávajú, že na juhu a západe Slovenska môžu teploty vystúpiť na 33 až 34 stupňov Celzia. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,” uvádza SHMÚ, ktorý vydal výstrahu 1. stupňa pre Bratislavský, Trnavský, Nitriansky kraj a niektoré okresy Trenčianskeho, Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja. Výstraha platí od 11.00 do 16.00 h.
imeteo, TASR
Tyrkysová voda a piesočnaté pláže. Navštívili sme slovenské jazero, prirovnávajú ho k chorvátskym Plitviciam
Veľkonočný nákup môže byť lacnejší: Porovnali sme ceny v obchodoch, tento tip nám ušetril viac než 10 eur
Boli sme v poslednej reštaurácii z Na nože: Odchádzali sme po 31 minútach, Novákovo jedlo za 16,90 očarilo
Tomáš robí technika na letisku vo Viedni: Lietadlo môže lietať s pokazeným komponentom, nový personál berie 2-tisíc eur
Mužom pchal do konečníka tyč, aby vyvrcholili: Lekár röntgenovým žiarením spôsoboval hnisavé vredy aj smrť
Prirovnávajú ho k Schindlerovi: Prekabátil nacistov a zachránil desaťtisíce Židov pred plynovou komorou
Najhorší deň v histórii letectva: Smrť až 583 ľudí zapríčinila séria náhod a jedného veľmi zlého rozhodnutia











Nahlásiť chybu v článku