Foto: Profimedia / commons.wikimedia.org (Lorie Shaull)

Namiesto mylne zidealizovaných predstáv o dokonalých telách značka ukáže úspešné ženy, ktoré môžu byť skutočnou inšpiráciou pre každé jedno dievča.

Modelky s dlhými nohami a širokými bezstarostnými úsmevmi prechádzajúce sa po ligotajúcom sa móle v luxusných modeloch spodnej bielizne s anjelskými krídlami, ktoré mohli navodiť dojem, že presne takto má vyzerať krásna žena. Realita je však oveľa pestrejšia. Značka spodnej bielizne Victoria’s Secret sa po niekoľkých verejných škandáloch rozhodla pre zmenu. 

V roku 2018 sme vás informovali o radikálnom postoji podnikateľa a marketingového riaditeľa tejto značky Edwarda Razeka, ktorý bol vyslovene proti zmene, ktorá by priniesla na móla Victoria’s Secret plus-size modelky či transgender osoby.

Najžiadanejšie modelky sveta, ktoré nereprezentovali rôznorodosť skutočných žien

Pri výbere modeliek si dával záležať, aby vyzerali na prvý pohľad dokonalo, bez jednej chybičky krásy, mali tabuľkové postavy, krásne úsmevy a objemné vlasy. Anjelské krídla si na móle obliekli najzvučnejšie svetové mená, ako napríklad Naomi Campbell, Tyra Banks, Cara Delevingne, Grace Elizabeth, Stella Maxwell, Candice Swanepoel, Heidi Klum a mnoho ďalších.

Rok na to Razek rezignoval zo svojej funkcie a dôvodom bola verejná kritika spojená s mizogýniou. Postupne sa spoločnosť snažila pred ľuďmi zmeniť svoj obraz, až dospela k skutočne  pokrokovému kroku, dôležitému pre celý módny priemysel.

Pred niekoľkými dňami spoločnosť Victoria’s Secret na svojom Twitteri avizovala, že prichádzajú s novou platformou #TheVSCollective, ktorá ukazuje, akým smerom sa chcú do budúcnosti uberať.

Chcú zmeniť definíciu toho, čo je skutočne sexy

Z hľadiska celkového obrazu Victoria’s Secret ide o veľkú zmenu, ktorá je veľmi potrebná z hľadiska tolerancie a rovnoprávnosti. Tento krok si všimol aj prestížny The New York Times a označil konanie giganta v oblasti spodnej bielizne za najextrémnejší obrat značky za posledné obdobie, ktorým nechce predefinovať iba seba, ale celkovú mienku o tom, čo je sexy.

Novými tvárami spodnej bielizne sa stáva sedem úspešných osobností, ktoré sú angažované v rôznych oblastiach a práve toto má byť novým vzorom pre ženy po celom svete.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Victoria’s Secret (@victoriassecret)

Sedem žien, ktoré spája úspech a angažovanosť

Megan Rapinoeová je profesionálnou futbalistkou, ktorá sa v roku 2019 stala najlepšou hráčkou FIFA. Okrem svojich športových úspechov je známa aj svojím aktivizmom, ktorým sa snaží bojovať za rodovú rovnosť LGBTQIA+ komunity. Valentina Sampaio spolupracuje s Victoria’s Secret už od roku 2019 a stala sa prvou transrodovou modelkou spoločnosti vôbec.

Ďalej v novej kampani nechýba profesionálna lyžiarka Eileen Gu, ktorá môže zožať úspechy na nasledujúcej olympiáde, bojovníčka za práva žien Priyanka Chopra Jonas angažujúca sa aj v oblasti rodovej rovnosti, modelka a redaktorka Amanda de Cadenet, modelka Adut Akech, ktorá prežila detstvo v utečeneckom tábore v Keni a plus size modelka Paloma Elsesser.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Victoria’s Secret (@victoriassecret)

Spoločne budú búrať zaužívané konvencie, podľa ktorých značka desaťročia definovala “skutočnú” krásu žien a ukážu, v čom naozaj spočíva výnimočnosť každej jednej osoby ženského pohlavia bez rozdielu kilogramov, farby pleti, rodu či orientácie alebo iných presvedčení či názorov.

Pretože presne taký je skutočný život všetkých žien z rôznych kútov sveta. Rôznorodý a pestrý s množstvom odlišností, ktoré určujú ich výnimočnosť.

nytimes.com, twitter.com, vogue.com
0
Uložiť článok
Komentovať